سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

توسعه میدان های نفتی با توان شرکت های داخلی

اهواز _ شانا _ گروه نفت: مجری طرح توسعه میدان نفتی منصوری در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: به کارگیری شرکت های توانمند داخلی در چارچوب قراردادهای جدید در طرح های توسعه میدان ها، از اولویت های این شرکت است.

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب مهندس علیرضا شریف پور با اشاره به اهمیت و پیچیدگی توسعه میدان های نفتی افزود: از جمله شیوه های نوین قراردادهای همکاری با شرکت های داخلی، انعقاد قرارداد به صورت EPCF و به عبارتی انجام کامل مهندسی، تأمین کالا، ساخت و تأمین مالی پروژه در قالب یک قرارداد است.

وی اظهار کرد: در قرارداد EPCF  پیمانکار پروژه علاوه بر انجام عملیات مهندسی، تامین کالا و نصب و راه اندازی، تامین منابع مالی پروژه را نیز بر عهده خواهد داشت.
شریف پور با اشاره به جزئیات قرارداد فاز دوم طرح توسعه میدان منصوری، توضیح داد: با توجه به اهمیت طرح توسعه این میدان عظیم و ابعاد فنی آن پس از ارزیابی شرکت های فعال بخش خصوصی در زمینه بالادستی صنعت نفت، شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا انتخاب شد.
مجری طرح توسعه میدان نفتی منصوری در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: با اجرای این طرح، توسعه میدان نفتی منصوری در دو بخش زودهنگام و نهایی به انجام خواهد رسید که در بخش زودهنگام در مدت ٢٠ ماه، تولید ٢٠ هزار بشکه نفت در روز محقق خواهد شد.
وی ادامه داد: در بخش نهایی که همزمان با بخش زودهنگام آغاز و ظرف مدت ۶٠ ماه تکمیل می شود، افزایش تولید به ٧۵ هزار بشکه در روز به همراه احداث تاسیسات بهره‌برداری، نمک‌زدایی، گازمایع، شیرین سازی گاز، جمع‌ آوری و تقویت فشار گاز و خطوط لوله نفت و گاز برنامه شده است.
شریف پور افزود: در این طرح تمام استانداردهای صنعت نفت بویژه استانداردهای زیست محیطی بر اساس آخرین فناوری های ساخت و اجرا رعایت شده است.
مجری طرح توسعه میدان نفتی منصوری در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اظهار کرد: نکته مهم در این طرح اجرای طراحی، مهندسی و احداث تاسیسات آن از سوی متخصصان داخلی است.
قرارداد توسعه فاز دوم میدان نفتی منصوری روز سه شنبه ( ٢١ خرداد) در حضور مهندس احمد قلعه بانی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران میان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا به امضا رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۳۱۵۷۳ بازدید