سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

پیگیری هرچه سریعتر زنجیره بهره برداری از اولین مخازن بتنی ایران

 پیرو بازدید مدیرعامل شرکت متن از طرح های در دست اجرای این شرکت در جمع مجریان، کارشناسان و پیمانکاران پروژه احداث مخازن استراتژیک، مهندس نادر قربانی بر پیگیری هرچه سریعتر بهره برداری از این مخازن تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت متن، نادر قربانی اظهار داشت: این مخازن برای اولین بار در ایران به صورت بتنی ساخته شده که در امیدیه ۴ مخزن، با ظرفیت  ذخیره ۳ میلیون بشکه نفت و در گوره ۶ مخزن، با ظرفیت ۴ میلیون بشکه نفت خام نقشی مهم برای اقتصاد کشور و ایجاد اشتغال مردم این منطقه ایفا می کند.

مهندس قربانی گفت: احداث مخازن بزرگ ذخیره نفت تا کنون در گوره ۸۰ درصد و در امیدیه ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.

قربانی اظهار داشت: ۶۵ درصد از کالای مورد نیاز پروژه تأمین شده و در صورت حمایت همه جانبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران، مخازن گوره تا پایان سال ۹۲ و امیدیه تا اواسط سال ۹۳ تکمیل و قابل بهره برداری خواهد شد.

گفتنی است: مخازن امیدیه پشتیبان تأمین نفت، استمرار تولید و تغذیه پالایشگاه نفت آبادان و اصفهان خواهد بود و گوره حلقه اتصال زنجیره‌ای نفت مارون، آغاجاری، گچساران، آزادگان و مسجد سلیمان است و نفت سبک و سنگین قبل از ارسال به پایانه صادرات نفت جزیره خارک، در این مخازن ذخیره خواهد شد. این مخازن در مواقع بحرانی، پشتیبان و تأمین کننده انرژی کشور از طریق انتقال نفت خام به پالایشگاه های داخلی و یا از طریق انتقال نفت خام به پایانه های صادراتی نقش حیاتی و حائز اهمیتی دارند .

مخازن امیدیه در ۱۱۰ کیلومتری اهواز و ۱۵ کیلومتری امیدیه و مخازن گوره در استان بوشهر، ۱۵۰ کیلومتری بوشهر، شمال غربی شهرستان گناوه واقع است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۲۵۶۲۹ بازدید