سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

اولین جلسه JMC میدان مشترک یاران شمالی برگزار شد

    در جریان برگزاری اولین جلسه JMC میدان مشترک یاران شمالی، اعضای اصلی و علی البدل معرفی شده از طرف کارفرما و پیمانکار در این کمیته مورد تأیید قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، همایون کاظمینی؛ سرپرست طرح توسعه میدان نفتی یاران از تشکیل اولین جلسه کمیته مدیریت مشترک این میدان خبر داد و گفت: طی این جلسه، پنج عضو اصلی و پنج عضو علی البدل از سوی کارفرما و پنج عضو اصلی و پنج عضو علی البدل از سوی پیمانکار طرح، انتخاب و معرفی شدند که در ترکیب اعضای منتخب از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان کارفرما، علاوه بر مجری، نمایندگانی از بخش حقوقی، مالی و مهندسی ساختمان شرکت متن نیز حضور دارند.

وی افزود: اعضای کمیته های فرعی JTSC و JCDS نیز تعیین شدند.

مهندس کاظمینی با بیان اینکه مهمترین کمیته در قراردادهای بیع متقابل، کمیته مدیریت مشترک(JMC) است، گفت: در این جلسه، برنامه بودجه سال جاری طرح که توسط پیمانکار ارائه شده بود، به تصویب رسید و نحوه تشکیل و ترکیب کمیته های فرعی نیز مشخص شد.

کاظمینی اظهار داشت: بازپرداخت هزینه های مرحله زودهنگام پس از انجام آزمایش ۲۱ از ۲۸ روز و رسیدن به دبی تعهد شده که ۲۰۰۰ بشکه نفت خام در روز  و پس از تأییدیه مدیرت نظارت بر تولید قابل انجام خواهد بود.

وی توضیح داد: تأیید روند مناقصات، انتخاب مشاور، احداث جاده های دسترسی، موقعیت چاه های سه و چهار میدان، خرید کالای عمده حفاری ۱۶ حلقه چاه تولیدی و تسهیلات سرچاهی و خطوط لوله جریانی و همچنین تعیین استراتژی قراردادهای حفاری میدان، از دیگر موضوعاتی بود که طی این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با توجه به ماهیت موضوعات مطروحه پس از تعیین بسته های کاری در اولین جلسه JCDS نتیجه جهت تصمیم گیری نهایی به کمیته JMC ارجاع گردد.

گفتنی است میدان یاران از میادین مشترک در استان خوزستان و در فاصله تقریبی ۱۳۰ کیلومتری از غرب شهر اهواز در راستای مرز ایران و عراق و در مجاورت تالاب هورالهویزه در شمال و منطقه طلائیه در جنوب واقع شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۲۴۸۶۶ بازدید