سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

قرارداد فاز دوم توسعه میدان نفتی منصوری …

اهواز _ شانا _ گروه نفت: قرارداد فاز دوم طرح توسعه میدان نفتی منصوری در محدوده عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در اهواز امضا شد

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب، این قرارداد که امروز سه شنبه (٢١خرداد) امضا شد، به صورت EPCF (مهندسی، تأمین کالا، ساخت و تأمین مالی) شامل مهندسی، خرید، ساخت و تامین مالی تاسیسات تحت‌الارضی و سطح الارضی توسعه میدان نفتی منصوری است.
بخش تحت الارضی طرح توسعه این میدان شامل حفاری ٢٢ حلقه چاه و بخش سطح الارضی شامل طراحی مهندسی مفهومی، پایه پیشرفته، خرید کالا و احداث تسهیلات سرچاهی، خطوط لوله جریانی، تاسیسات پمپاژ و جداسازی، کارخانه بهره ‌برداری و نمک‌زدایی، کارخانه گازمایع، کارخانه شیرین سازی گاز، ایستگاه جمع‌آوری گازهای همراه و تقویت فشارگاز، واحدهای آب و برق و خطوط عمده نفت و گاز است.
در آیین امضای این قرارداد که مدیرعامل و مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت پیمانکار حضور داشتند مبلغ این قرارداد ٣۴۵ میلیون یورو و ۶ هزار و ٣٠٠ میلیارد ریال اعلام شد که به صورت فاینانس توسط شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا تامین خواهد شد.
میدان نفتی منصوری در ٧٠ کیلومتری جنوب شرق اهواز واقع است و فاز دوم طرح توسعه آن در دو بخش زودهنگام و نهایی به انجام خواهد رسید.
در بخش زودهنگام که ظرف مدت ٢٠ ماه برنامه ریزی شده است، تولید ٢٠ هزار بشکه نفت در روز محقق خواهد شد و در بخش نهایی که همزمان با بخش زودهنگام آغاز و ظرف مدت ۶٠ ماه تکمیل می شود، افزایش تولید به ٧۵ هزار بشکه در روز به همراه احداث تاسیسات بهره‌برداری، نمک‌زدایی، گازمایع، شیرین سازی گاز، جمع‌آوری و تقویت فشار گاز و خطوط لوله نفت و گاز به انجام خواهد رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *