سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

بی پی برای پاکسازی سواحل آلوده به نفت آمریکا …

گارد ساحلی امریکا و شرکت بی پی روز دوشنبه اعلام کردند که تا اواسط ماه جاری میلادی به فعالیت برای پاکسازی باقیمانده واقعه نشت نفت خلیج مکزیک در ایالات می سی سی پی، آلاباما و فلوریدا پایان می دهند.
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در اخبار منتشر شده از سوی گارد ساحلی امریکا آمده است که از این پس فعالیت هایی که در راستای پاکسازی سواحل امریکا در ایالت های ذکر شده در جریان نشت نفت خلیج مکزیک انجام شود، زیر نظر تیم مدیریت حوادث گارد ساحلی امریکا نخواهد بود؛ این در حالی است که هنوز فعالیت این تیم در ۸۴ مایلی خط ساحلی ایالت لوئیزیانا ادامه دارد.
شرکت بی پی نیز اعلام کرده است که علاوه بر این ۸۴ مایل، ۲۰ مایل دیگر در ایالت لوئیزیانا منتظر تائید برای بررسی و بازبینی نهایی است که اگر موردی در آن یافت شد، برای پاکسازی آن اقدام شود.
خانم لیوت یکی از مقامات شرکت بی پی اعلام کرده است که ۱۸ کارمند گارد ساحلی به همراه ۸۷ نیروی قراردادی در حال پاکسازی ایالت لوییزیانا هستند.
وی گفت: هیچ تاریخی برای پایان عملیات در ایالت لوئیزیانا اعلام نشده است.
البته مقامات ایالت لوئیزیانا پیش تراعلام کرده بودند که این آلودگی ها ۲۰۰ مایل از خط ساحلی را در برگرفته است و گزارش های گارد ساحلی را که تلاش داشتند این مقدار را کمتر اعلام کنند، رد کرده اند؛ همچنین از مرکز پیگیری ملی خواسته اند که آلودگی های یافت شده را در گزارشات خود بیاورند.
یکی از مقامات حفاظت ساحلی می گوید: تخلفات بسیاری در رابطه با پاکسازی صورت گرفته است؛ در برخی مواقع، مامورین پاکسازی خیلی دیر اقدام می کردند و یا گاهی تجهیزات کافی نداشتند.
وی می افزاید: ساحل لوئیزیانا بسیار پویاست و مامورین باید در کار خود حرفه ای باشند، در غیر این صورت نفت به ساحل رسیده به سرعت دفن می شود یا توسط امواج شسته و از نظر محو می شود.
گریو ادامه می دهد: طی سه سال گذشته کارگران ۱٫۱ میلیون پوند نفت را از ایالت های می سی سی پی، آلاباما و فلوریدا جمع آوری کرده اند، این در حالی است که آلودگی یافت شده در لوئیزیانا ۱۱ میلیون پوند وزن دارد که دو میلیون پوند از آن فقط طی سه ماه گذشته پاکسازی شده است.
این مقام حفاظت ساحلی ایالت لوئیزیانا با اشاره به اینکه پاکسازی سواحل دیگر ایالت ها یک کار پاره وقت بود، می افزاید: پاکسازی در ایالت لوئیزیانا باید شبانه روزی باشد و وظیفه کارگران این منطقه باید صرفا پاکسازی باشد، نه اینکه فردی در تعطیلات تابستانه خود به پاکسازی ساحل بپردازد.
دیوید وایت؛ مدیر فدراسیون بازیابی خلیج مکزیک نیز می گوید، هنوز یک میلیون بشکه نفت در سواحل امریکا بازیابی نشده است و بی پی باید بدون در نظر گرفتن اینکه چقدر از ساحل پاکسازی شده، خود را مسئول بداند.
بی پی اعلام کرده است که تا کنون بیش از ۱۴ میلیارد دلار و ۷۰ میلیون ساعت کار برای پاکسازی سواحل امریکا از ماه آوریل (فروردین – اردیبهشت) ۲۰۱۰ انجام داده است.
همچنین در اخبار بی پی آمده است که عملیات پاکسازی ۴۲۷۲ مایل از سواحل چهار ایالت امریکا به پایان رسیده است.
این شرکت در مناطق ساحلی گردشگری عملیات پاکسازی را تا عمق ۵ پا توسط تجهیزات پاکسازی انجام داده و شن تصفیه شده را به ساحل بازگردانده است.
معاونت بازیابی طبیعت شرکت بی پی با اعلام اینکه پاکسازی ها با دقت کافی انجام شده و اهالی مناطق و گردشگران می توانند با اطمینان کامل از طبیعت لذت ببرند، گفت: هرچند گارد ساحلی قصد دارد اقدامات بعدی را به عهده ی مرکز پیگیری ملی بگذارد، اما شرکت بی پی متعهد و ملزم به پاکسازی ساحل تا آخرین قطره آلودگی زیر نظر گارد ساحلی خواهد ماند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۴۸۴۳۹ بازدید