- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

برگزاری دوره آموزشی کارشناسان اکو در تهران

رییس آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران گفت: دوره آموزشی دو روزه کارشناسان کشورهای عضو اکو ، فردا در مرکز آموزش های تخصصی نفت و گاز اکو در تهران برگزار می شود.

عبدالله عباسیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در خصوص برگزاری دوره آموزشی دو روزه کارشناسان کشورهای عضو اکو اظهار داشت: این دوره آموشی در مرکز آموزش های تخصصی نفت و گاز اکو (مجتمع فرهنگی، آموزشی کوشک) از فردا (سه شنبه ۷ خرداد ماه) آغاز به کار می کند.

وی افزود: در نشست اخیر کشورهای عضو اکو ایران، مصوب شد که یک مرکز آموزش های بین المللی برای آموزش نفت، گاز و پتروشیمی تاسیس شود تا مدیران کشورهای عضو اکو و اوپک بتوانند در این دوره های تخصصی شرکت کنند.

عباسیان با بیان اینکه در این دوره آموزشی؛ اصول حفاری مقدماتی تدریس خواهد شد، اعلام کرد: ۱۲ نفر از کارشناسان و ۱۰ کشور عضو اوپک و ۸ نفر از کارشناسان شرکت ملی نفت ایران در این دوره آموزشی حضور خواهند داشت.

رییس آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران اضافه کرد: اساتید این دوره ها ایرانی و از میان کارشناسان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران انتخاب شده اند.

وی تصریح کرد: این دوره آموزشی ۱۶ ساعت به طول می انجامد و پس از آن به شرکت کنندگان گواهینامه اعطا می شود.

عباسیان با بیان اینکه سال گذشته دوره آموزشی کشورهای عضو اکو در اصفهان برگزار شد، توضیح داد: در ارزیابی های انجام شده این کلاس آموزشی بالای ۹۵ درصد مفید واقع شده است و این دوره هم سطح و حتی بالاتر از دوره هایی است که در اروپا برگزار می شود.

معافیت شرکت ملی نفت ایران از پرداخت مالیات در بولیوی

رییس آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه آموزش های شرکت ملی نفت می تواند وجهه این شرکت را در سطح بین الملل ارتقا دهد، اذعان داشت: سال گذشته ۲۶ نفر از کارشناسان شرکت نفت بولیوی طی دوره ۳ ماهه تحت آموزش های زمین شناسی، حفاری، بهربرداری و مهندسی نفت شرکت ملی نفت ایران قرار گرفتند.

عباسیان افزود: این آموزش بقدری تاثیر گذار بود که وزارت امورخارجه بولیوی طی نامه ای به وزارت خارجه ایران از این اقدام این تقدیر و تشکر کرد و پس از اتمام دوره آموزشی، دولت این کشور تصوب کرد که هرگونه فعالیتی که شرکت ملی نفت ایران در بولیوی انجام دهد از پرداخت مالیات معاف است.

[1] [2] [3] [4]