سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ EN

کشف سه میدان جدید نفت و گاز در مصر

شرکت آپاچی از سه اکتشاف جدید هیدروکربوری در بخش غربی صحرای مصر خبر داد که می تواند افزایش تولید نفت و گاز این شرکت را در این منطقه در پی داشته باشد.
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، به گفته توماس مائر؛ معاون منطقه مصر شرکت آپاچی، این شرکت که از ۲۰ سال پیش تاکنون در منطقه دور افتاده ای از مصر مشغول انجام فعالیتهای اکتشافی است، اخیرا به منابع قابل توجهی از نفت و گاز دست یافته است.
بر اساس بیانیه شرکت آپاچی، تست جریان اولین اکتشاف، نرخ ترکیبی ۱۶۳۵ بشکه نفت  در روز و ۵۲۹هزار و ۵۲۵ متر مکعب گاز طبیعی در روز را نشان می دهد. با این وجود بر اساس برنامه ریزی انجام شده، حفاری های سنجش میزان منابع هیدروکربوری این میدان اواخر امسال انجام خواهد شد.
این آمار برای اکتشاف دوم نرخ ۲۰۴۱ بشکه نفت در روز را نشان می دهند و به گفته مقامات شرکت، عملیات تولید از این میدان پس از تائید دولت آغاز خواهد شد.
نرخ ترکبی برای اکتشاف سوم از ۴۱۹ هزار و ۸۹ متر مکعب گاز و ۱۵۲۲ بشکه میعانات در روز خبر می دهد.
گفتنی است: مصر یکی از کلیدی ترین مناطق تولید شرکت نفت آپاچی محسوب می شود؛ به طوری که طی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۲  میلادی، میزان نفت تولید شده این شرکت از میادین مصر حدود  ۲۸ درصد از تولیدات آن را شامل می شود؛ این رقم همچنین برای سوخت گاز حدود ۱۶ درصد تخمین زده می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۴۱۴۴۲ بازدید