- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

تولیدروزانه نفت شرکت نفت و گاز کارون ۱۱ هزار بشکه

تولید واقعی نفت در شرکت نفت و گاز کارون در مقایسه با پیش‌بینی شش ماهه و برنامه تولید ابلاغی سال ۹۱، به ترتیب ۱۰۰٫۵ و ۱۰۰٫۱ درصد محقق شده است که این موضوع مبین افزایش ۱۱ هزار بشکه ای تولید نفت این شرکت در سال گذشته است. 

محسن دهانزاده، در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: تولید گاز و میعانات گازی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در سال ۹۱ فراتر از برنامه پیش بینی شده بوده است.

وی ادامه داد: تحقق ۱۰۰٫۱ درصدی برنامه تولید ابلاغی در سال ۹۱ و مقایسه آن با تولید نفت این شرکت در سال ۱۳۹۰ نشان از آن دارد که میزان تولید نفت شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون طی سال گذشته به میزان۱۱ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.
وی راه‌اندازی ۱۴ حلقه چاه توسعه‌ای با دبی ۱۲٫۲ هـ‌زار بشکه در روز، ۲۳ حلقه چاه تعمیری با دبی ۱۸٫۲ هـ‌زاربشکه در روز و انجام اقدامات ترمیمی بر روی ۵۳ حلقه چاه را از دستاوردهای مهم شرکت بهره برداری نفت وگاز کارون در سال گذشته عنوان کرد.
دهانزاده انجام ۹۶ مورد عملیات بر روی چاه ها با وجود MOT را ازدیگر اقدامات شرکت بهره برداری کارون در سال ۹۱ عنوان و تصریح کرد: سود و صرفه اقتصادی این عملیات بالغ بر ۵٫۶ میلیون دلار بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون نصب و راه اندازی تلمبه درون چاهی نوع SRP بر روی بعضی از چاه های این شرکت را از دیگر دستاوردهای مهم سال گذشته خواند و افزود: این تلمبه‌ها با هدف افزایش فشار چاه ها و بر روی چاه های بنگستان میدان های نفتی اهواز، منصوری و آبتیمور نصب شد.

وی اضافه کرد: با بهره مندی از این تلمبه ها، تولید نفت از چاه های این میدان از ۲۰۰ به ۳۸۰۰ بشکه در روز افزایش یافته است.

وی طراحی و ساخت دستگاه فرآورش سیار MOS در سال ۹۱، جمع آوری و تزریق روزانه ۶۰ هزار بشکه پساب در چاه های دفعی و جلوگیری از رها شدن پساب های صنعتی در اطراف واحدهای عملیاتی را از دیگر اقدامات مهم این شرکت در سال گذشته عنوان کرد و افزود: همچنین طی سال گذشته به منظور نوسازی ناوگان آتش نشانی شرکت، تعداد ۱۲ دستگاه خودرو اطفاء حریق خریداری شده است.

[1] [2] [3] [4]