سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

انحصار خارجی ها درتامین چرخ دنده پمپ های سانداین

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گازآغاجاری از بومی سازی چرخ دنده پمپ های سانداین توسط سازندگان این شرکت و شکست انحصار خارجی ها در تولید این قطعه خبرداد. 
بیژن خدری؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گازآغاجاری در گفت و گو با خبرنگار NIOC با اعلام این خبر گفت: با همت کارشناسان اداره تعمیرات شرکت نفت و گاز آغاجاری، چرخ دنده پمپ سانداین نمک زدایی رگ سفید۱ که یکی از اقلام  مورد نیاز و عملیاتی صنعت نفت محسوب می شود؛ توسط سازندگان داخلی ساخته شد.
خدری با عنوان اینکه چرخ دنده پمپ سانداین مربوط به سیستم روغن کاری پمپ های سانداین است، افزود: پس از اینکه این قطعه توسط سازندگان داخلی ساخته شد، در مرحله آزمایش های میدانی و بررسی های فنی مورد تایید کارشناسان قرار گرفت.
وی بر ضرورت قطع وابستگی از تجهیزات صنعت نفت که در خارج از کشور ساخته شده اند، تاکید کرد و افزود: چرخ دنده پمپ های سانداین، برای اولین بار در ایران ساخته شده و تاکنون در انحصار سازندگان خارجی بوده است.
خدری با بیان اینکه ساخت چرخ دنده پمپ های سانداین توسط سازندگان داخلی یک چهارم هزینه تامین آن را توسط سازندگان خارجی در برداشته است، گفت: این قطعات در بخش پمپ های پساب درزمینه زیست محیطی در واحد های نمک زدایی نیز از اهمیت شایانی برخوردار است.
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، بومی سازی ساخت چرخ دنده پمپ های سانداین را اقدامی مهم در عرصه تامین و تدارک کالای صنعتی برشمرد و افزود: این شرکت پیش از این نیز در ساخت تجهیزات مهم صنعت نفت از جمله قطعات کمپرسور گازی نئوپیگنون، ساخت ترموکوپل های مختلف و همچنین ساختRTD های مختلف موفقیت های چشمگیری داشته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۳۳۴۶۷ بازدید