سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

صندوق حمایت از صنایع خطرپذیر تشکیل شود

شانا_گروه نفت:یک سازنده داخلی عنوان کرد که سرمایه گذاری در صنایع با تکنولوژی پیشرفته (های تک ) از ریسک بالایی برخوردار است و متولیان نفت می توانند با تشکیل “صندوق حمایت از صنایع خطر پذیر” از این نوع صنایع حمایت کنند.

یک سازنده داخلی که درحاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی با خبرنگار شانا گفت وگو کرد، مهمترین نوع حمایت از سوی متولیان برای حضور پررنگ بخش خصوصی را حمایت های قانونی برشمرد و در خصوص فعالیت شرکت سوده کوه پردیس گفت:  این شرکت نسبت به تولید آخرین قطعه مورد نیاز برای سوختگیری گاز طبیعی (CNG ) اقدام کرده است.

وی گفت:  تولید این نازل تا پیش از این در اختیار دو کمپانی آمریکایی و دو شرکت اروپایی بوده است و به واسطه تحریم های اعمال شده ما توانستیم انحصار تولید این محصول را از بین ببریم.

“امیر همایون والا” افزود: این شرکت با مشارکت یک شرکت آلمانی نسبت به تولید تجهیزات جدید دراین زمینه و همچنین تعمیر و نگهداری تجهیزات قدیمی این محصول اقدام  و محصولی کاملا متناسب با شرایط آب و هوایی ایران تولید می کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر حدود ١١ هزار مجموعه  این محصول در سطح کشور در حال سرویس است  و این محصول در مقایسه با نمونه مشابه خارجی آن از قیمت مناسب تر و طول عمر بیشتری برخوردار است.

به گفته مدیرعامل سوده کوه پردیس ، تولید این محصول در داخل میزان ارزبری در این زمینه را تا یک سوم کاهش می دهد . این محصول به واسطه استاندارد های اخذ شده قابلیت فروش در کشورهای اروپایی و آسیایی را دارد .

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۵۴۳۶۷ بازدید