سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

ملی حفاری فردا ۲ قرارداد امضا می کند

شرکت ملی حفاری ایران فردا ۲ قرارداد حفاری با شرکت نفت و گاز پارس و شرکت مهندسی و توسعه نفت امضا می کند. 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی حفاری ایران، فردا ( شنبه ۳۱ فروردین ماه) در حاشیه هجدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، قرارداد حفاری ۴ حلقه چاه فاز یک پارس جنوبی را با شرکت نفت و گاز پارس امضا می کند.

همچنین امضای قرارداد حفاری ۲۲ حلقه چاه در میدان نفتی یاران با شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

بر اساس این گزارش، قرارداد حفاری چهار حلقه چاه در فاز یک پارس جنوبی با حضور احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حالی امضا می شود که شرکت ملی حفاری مدتی است عملیات حفاری را در این میدان به دلیل اهمیت مشترک بودن آن و تنها با ابلاغ شرکت نفت و گاز پارس آغاز کرده است.
محمد رضا تاکایدی؛ معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری در گفت و گو با خبرنگار NIOC در این باره گفت: از چهار حلقه چاه فاز یک پارس جنوبی، ۲ حلقه توسعه ای، یک حلقه توصیفی و یک حلقه تعمیری- تکمیلی است.
 وی افزود: هم اکنون یک دستگاه حفاری جکاپ در محل فاز یک پارس جنوبی مستقر شده و کیسینگ اول ( لوله جداری) در محل رانده شده است.
تاکایدی همچنین از امضای قرارداد حفاری ۲۲ حلقه چاه در میدان نفتی یاران خبر داد و گفت: تا یک ماه آینده اولین دستگاه حفاری در این میدان مستقر شده و بر اساس برنامه زمان بندی شده، در نهایت بیش از ۱۰ دستگاه حفاری در میدان یادآوران به کار گرفته می شوند.


حفاری ۲ حلقه چاه توسعه ای در میدان آزادگان جنوبی
وی همچنین با اشاره به انعقاد قرارداد حفاری ۲ حلقه چاه توسعه ای در میدان آزادگان جنوبی گفت: این ۲ حلقه چاه به صورت EPDS (کلید در دست) شامل طراحی، نظارت، کالا، مواد، اجرا و همچنین ارائه تمامی خدمات فنی و مهندسی حفر و تکمیل می شود.
تاکایدی بیان کرد: هم اکنون دستگاه حفاری سنگین ۳۲ فتح در منطقه عملیاتی آزادگان جنوبی استقرار یافته و حفاری نخستین حلقه چاه را آغاز کرده است.
وی ادامه داد: پیش از این نیز شرکت ملی حفاری ایران با به کارگیری دستگاه حفاری ۳۵ فتح یک حلقه چاه توسعه ای را تکمیل کرده بود.
تاکایدی تصریح کرد: هم اکنون شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های کیش، آزادگان شمالی، یادآوران، فازهای یک،۱۲ ،۱۴ ،۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی، میدان آذر و … در حال انجام عملیات حفاری است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۱ فروردین ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۱۸۵۰۲ بازدید