سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

ایران دارای با ثبات ترین ذخایر نفتی جهان

    معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ایران حتی یک لیتر از ذخایر انرژی خود را به کشورهای دیگر باج نمی دهد، گفت: ایران با امنیت ترین و با ثبات ترین ذخایر نفتی جهان را داراست. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمدرضا رحیمی؛ امروز (چهارشنبه٢٨ فروردین) در آیین گشایش هجدمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به تحریم های اعمالی از سوی استکبار جهانی گفت: تحریم ها مانند سیلی عظیم جریان  پیدا کردند؛ با این وجود با درایت متخصصان، مسئولان و ملت شریف ایران، این سیل تبدیل به سدی برای آبیاری بهینه صنعت در کشور شد.

وی ادامه داد: هم اکنون در صنعت نفت شاهد توان ۷۰ درصدی متخصصان و سازندگان در بخش تولید داخل هستیم که همه این موارد از بی اثر بودن تحریم ها خبر می دهد.

معاون اول رئیس جمهوری افزود: در عرصه تولید بهینه اقتصادی، کشورمان با وجود تهدیدهای جهان استکبار به موفقیتهای قابل توجهی دست یافته است.

رحیمی سال ۱۳۹۱ را سالی سخت، اما همراه با کار و تلاش و تدبیر معرفی کرد و افزود: سال گذشته، سالی است که با وجود تمام سختی ها، مقدمه ای برای کارهای عملی بزرگ و حماسه اقتصادی در تمامی عرصه های اقتصادی، سیاسی و ملی کشور محسوب می شد.

وی با اشاره به موفقیت کشور در عرصه های مختلف صنعت و همچنین توسعه تجهیزات صنعت نفت گفت: با ادامه این روند رو به رشد، به زودی شاهد خداحافظی ارز حاصل از صادرات نفت در عرصه اقتصاد خواهیم بود.

معاون اول رئیس جمهوری، نمایشگاه امسال را فرصت مناسبی برای نمایش دستاوردهای دانشمندان ایرانی باوجود تحریم های گسترده خواند و گفت: آمریکا و هم پیمانانش بدانند که تحریم ها همواره ملت ایران و بخش های مختلف اقتصادی این مرز و بوم را قوی تر کرده است و با مرور موفقیتهای چشمگیر شرکت های داخلی، می توان این موضوع را به سادگی اثبات کنیم.

معاون اول رئیس جمهور یادآور شد: کشورهای استکباری به خیال خودشان فروش بنزین هواپیما به ایران را تحریم کردند، اما توانستیم در داخل کشور سوخت هواپیما تولید کرده و حتی به برخی کشورهای تحریم کننده بفروشیم.

رحیمی گفت: در شرایط فعلی قصد داریم بین ٢٠٠ تا ۴٠٠ هزار نفر را استخدام کنیم و حقوق همه کارمندان را نیز ٢۵ درصد افزایش دهیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ فروردین ۱۳۹۲ساعت: ۱۶:۱۰۳۸۱ بازدید