سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

سوئد در آبهای نروژ به نفت رسید

شرکت سوئیسی لاندین پترولیوم روز دوشنبه از کشف منابع قابل توجه نفت در دریای سیاه در نزدیکی نروژ خبر داد.
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بیانیه اخیر شرکت لاندین پترولیوم از ثبت یک ستون نفتی عظیم در دریای سیاه و در حوالی کشور نروژ با بیش از ۴۰ متر ارتفاع خبر داده است.

این کمپانی سوئدی در ادامه گزارش خود با بیان اینکه ارزیابی ذخایر کشف شده در دریای سیاه طی دو تا سه هفته آینده انجام می شود، آورده است: کیفیت نفت این ستون که در چاه لانو ۲ قرار دارد، مطلوب ارزیابی شده است.

بر اساس گزارش سایت خبری سوئدی لوکال، کشف نفت در این حوزه در نزدیکی دو میدان قدیمی صورت گرفته که اسامی آن ها دو سال پیش در میان ۵ کشف بزرگ فلات قاره نروژ اعلام شده بود؛ اکتشاف نفت در این حوزه پیشتر به عنوان بزرگترین کشف نفت نروژ از اواسط دهه هشتاد میلادی عنوان شده بود.
بر اساس ارزیابی های به عمل آمده،  یکی از این میادین با نام جان اسورداپ از ذخیره ۱٫۷ تا ۳٫۳ میلیارد بشکه ای نفت برخوردار است؛ با این وجود  اطلاعات فشار مخزن نشان میدهد که سیستم پترلیوم لانو ۲ با چیزی که در دو میدان دیگر دیده شده، متفاوت است.
این گزارش حاکی است: شرکت لاندین  ۴۰ درصد از سهام چاه لانو ۲ را در اختیار دارد و ۳۰ درصد دیگر در اختیار شرکت استات اویل نروژ و بریتین پریمیر است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ فروردین ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۳۰۳۳۸ بازدید