سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

حفاری چاه های توسعه ای فاز ۱۴ آغاز شد

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از تکمیل پروژه حفاری ۲۲ حلقه چاه گازی فازهای ۱۷ و ۱۸ میدان مشترک پارس جنوبی تا پایان بهار امسال و تحویل آن به کارفرما خبر داد. 

محمدرضا تاکایدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: هم اکنون حفاری ۱۱ حلقه چاه گازی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی به اتمام رسیده است که از این تعداد ۷ حلقه چاه مربوط به فاز ۱۸ این میدان مشترک بوده است.

تاکایدی افزود: در فاز ۱۷ میدان گازی پارس جنوبی نیز عملیات مشبک کاری چهار حلقه چاه به اتمام رسیده و سه حلقه دیگر در مرحله تکمیلی قرار دارد.

وی با بیان اینکه پروژه مربوط به فازهای ۱۷ و ۱۸ این میدان به صورت کلید در دست (EPD) و با به کارگیری۲ دستگاه حفاری جکاپ در است اجراست گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، این پروژه تا پایان بهار سال جاری تکمیل و به کارفرما تحویل می شود.

آغاز حفاری چاه های توسعه ای فاز ۱۴

تاکایدی با اشاره به اجرای عملیات حفاری در فاز ۱۴ پارس جنوبی به عنوان دیگر پروژه کلید در دست شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در این پروژه، حفاری ۲۲ حلقه چاه گازی پیش بینی شده است که هم اکنون چاه های ارزیابی و توصیفی آن به اتمام رسیده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در پروژه های حفاری از آغاز حفاری چاه های توسعه ای فاز ۱۴ پارس جنوبی خبر داد و گفت: در مجموع این پروژه، تاکنون به پیشرفت بیش از ۳۰ درصد رسیده است.

تکمیل عملیات حفاری میدان گازی کیش در نیمه دوم سال

تاکایدی تصریح کرد: با توجه به رهنمود وزیر نفت در شتاب بخشی به اجرای پروژه ها و تاکید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به تولید زود هنگام از میدان گازی کیش، روند اجرایی پروژه ۱+۱۲ کیش در بخش خشکی به عنوان دومین قطب گازی ایران با اجرای خدمات مدیریت نرخ حفاری ( ROP Management) شتاب بیشتری گرفته است.

وی افزود: پروژه حفاری میدان کیش با به کارگیری ۲ دستگاه حفاری سنگین ۵۴ و ۶۱ فتح بر روی کلاستر A و B با استفاده از ریل کشنده، به صورت دسته ای و کلید در دست در حال اجراست.

تاکایدی از پیشرفت ۸۵ درصدی پروژه حفاری میدان گازی کیش در کلاستر B خبر داد و گفت: بر اساس برنامه پیش بینی شده، حفاری چاه های مربوط به کلاستر Bدر تیرماه امسال و کلاستر A در نیمه دوم امسال به پایان می رسد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ فروردین ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۱۵۳۷۲ بازدید