سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

طرح های مصوب صندوق اوپک

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تخصیص تسهیلات مالی اخیر صندوق اوپک به طرح های زیربنایی در کشورهای کم درآمد، گفت: شرکت در مناقصات این طرح های مصوب، می تواند فرصت مناسبی برای حضور پیمانکاران توانمند ایرانی به شمار آید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بهروز علیشیری؛ معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران از تصویب ۹ فقره تسهیلات مالی صندوق اوپک به نفع طرح های زیربنایی و توسعه ای در کشورهای فقیر و کم درآمد و برخی کشورهای در حال توسعه خبر داد و گفت: هشت طرح زیربنایی جدید در کشورهای جیبوتی، اتیوپی، گینه، مالدیو، مراکش، موزامبیک، سنگال و نپال با ارزش کل بیش از ۵۸۱ میلیون دلار از جمله این مصوبات است.
وی تصریح کرد: این طرح ها در حوزه های انرژی، حمـل و نقل و جاده، آب وفاضلاب و آموزش تعریف شده اند و عملیات عمرانی و تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات آنها به روش مناقصه نامحدود بین‌المللی برگزار خواهد شد.
علیشیری ضمن دعوت از شرکت های ایرانی برای شرکت در این طرح ها و پروژه ها، ادامه داد: با توجه به اینکه امکان شرکت در مناقصات طرح های مصوب صندوق برای تمامی شرکت های پیمانکاری در سراسر دنیا وجود دارد، فرصت مناسبی برای پیمانکاران مجرب ایرانی به منظور بررسی طرح های متنوع زیربنایی در کشورهای مختلف و استفاده از آنها در قالب فرصت های صادرات خدمات فنی و مهندسی مهیاست.
به گزارش NIOC به نقل از سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، گزارش کامل ابعاد فنی، مالی، اجرایی، تدارکات و اجزاء هفت طرح از طرح های موصوف که مناقصات آنها به روش نامحدود بین المللی در آینده برگزار خواهد شد، به همراه گزارش طرح های مصوب قبلی هیات مدیره صندوق اوپک در پورتال این سازمان به نشانی www.investiniran.ir/fa/opec/plan قابل دسترسی است.

گفتنی است صندوق اوپک از نهادهای مالی و توسعه ای بین المللی است که در سال ۱۹۷۶ میلادی توسط کشورهای عضو سازمان صادرکنندگان نفت (OPEC) با هدف کمک به پیشرفت و رشد توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای فقیر و در حال توسعه از طریق اعطای تسهیلات مالی ترجیحی و کمک های بلاعوض تاسیس شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ فروردین ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۲۵۴۱۶ بازدید