سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

مذاکرات قراردادی توسعه میدان گازی کیش نهایی شد

مجری طرح توسعه میدان گازی کیش از اتمام مذاکرات قراردادی فاز اول این طرح و ارسال پیش نویس قرارداد آن به امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران خبر داد.

همایون کاظمینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: توسعه فاز یک میدان گازی کیش پس از تغییر استراتژی طرح و واگذاری مجدد آن به شرکت متن در مرداد ماه سال ۱۳۹۰، شکل تازه ای به خود گرفته است و هم اکنون با شتاب به سوی توسعه گام برمی دارد.

وی ادامه داد: یک شرکت ایرانی به عنوان پیمانکار اصلی طرح از اردیبهشت ماه سال جاری و با امضای یک توافقنامه همکاری (HOA) کار خود را آغاز کرد و فعالیت های مشارکتی خود را در دو محور کاری شامل نهایی سازی قرارداد سرمایه گذاری در قالب  فاینانسو فعالیت های تعریف شده تحت HOA مانند ادامه تکمیل دفاتر کار و مهمانسرا در کیش و گرزه و کنترل سیلاب دنبال می کند.
به گفته مجری طرح توسعه میدان گازی کیش، پیمانکار طرح علاوه بر فعالیت های فوق، نسبت به ارائه گزارش اولیه امکانسنجی طرح و بازنگری در شمای فرآیندی برای بهینه سازی مصرف انرژی اقدام کرده است.
کاظمینی افزود: پیمانکار پس از برگزاری جلسات متعدد با تامین کننده های مالی، در نهایت با سازمان تامین اجتماعی برای فاینانس فاز یک به توافق رسیده است و روند قانونی و اداری آن در حال انجام است.
وی با بیان اینکه پروژه خط لوله زمینی در این طرح از ۸۲ درصد پیشرفت برخوردار است، گفت: پیش بینی می شود تا پایان شهریور ماه سال آینده، این خط لوله به بهره برداری برسد.
کاظمینی از پیشرفت ۸۰ درصدی عملیات حفاری ۱+۱۲ حلقه چاه خشکی میدان گازی کیش توسط شرکت ملی حفاری ایران خبر داد و خاطرنشان کرد: اسناد مناقصه حفاری یک حلقه چاه توصیفی- تحدیدی کیش۴ توسط طراح تهیه و در مرحله اخذ مجوز جهت واگذاری  اجرای عملیات است و مدارک واگذاری آن به شرکت های داخلی واجد شرایط در قالب قرارداد EPDF در حال بررسی و آماده سازی است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ اسفند ۱۳۹۱ساعت: ۰۸:۳۶۴۹۸ بازدید