سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

ذخایر نفت درجای میدان شادگان افزایش یافت

آخرین گزارش ها و مطالعات اعضای کمیته مشاوران مدیریت مخزن شرکت ملی نفت ایران از افزایش ذخایر نفت درجای میدان شادگان حکایت دارد و بر این اساس، پیش بینی می شود امکان افزایش ۱۳ هزار بشکه ای تولید روزانه از این میدان وجود داشته باشد. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جلسه اخیر کمیته مشاوران مدیریت مخزن این شرکت در هفته گذشته و با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد و طی آن، اعضا به بررسی مطالعه جامع میدان شادگان آسماری که توسط کارشناسان مناطق نفتخیز جنوب انجام شده است، پرداختند.

بر اساس این گزارش، اعلام افزایش ذخیره نفت درجای این میدان و پیش بینی افزایش تولید روزانه آن از ۵۷ هزار بشکه به ۷۰ هزار بشکه، از نتایج این جلسه بود.
به گزارش NIOC، بر اساس ابلاغ مصوبه هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران، مطالعات جامع ۲۷ مخزن شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با هدف توصیف مشخصات، مدلسازی مخزن و پیش بینی سناریوهای بهینه تولید و بررسی پتانسیل تولید آن توسط کارشناسان آن شرکت و مشاوران داخلی انجام شده است.
در این راستا، تعداد ۸ مطالعه از ۲۷ مطالعه جامع مخزن به اتمام رسیده و در دستور کار کمیته مشاوران مدیریت مخازن قرار گرفته است که تاکنون تعداد سه مطالعه از جمله مطالعه جامع میدان شادگان در این کمیته بررسی شده است.
گفتنی است میدان شادگان از میادین زیرمجموعه شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون به عنوان یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ اسفند ۱۳۹۱ساعت: ۱۱:۲۸۴۵۴ بازدید