سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN

یک جکت مربوط به فاز ۲۴ پارس جنوبی نصب شد

مدیرعامل شرکت صدرا از نصب موفقیت آمیز جکت SPD24A فاز ۲۴ میدان مشترک پارس جنوبی با استفاده از یک شناور تخصصی خبر داد. مهدی اعتصام در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران گفت: پس از انجام موفقیت آمیز مراحل ساخت جکت SPD24A مربوط به فاز ۲۴ پارس جنوبی در شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)، نصب این جکت  با استفاده از یک شناور منحصر به فرد  در آبهای منطقه پارس جنوبی با موفقیت  انجام شد.

اعتصام افزود:عملیات نصب این سازه ۲ هزار تنی در آب های سرزمینی ایران در خلیج پارس انجام شده و در حال آماده سازی برای تحویل به کارفرما است.

وی تصریح کرد: این سازه عظیم پس از بارگیری و حمل از یارد جزیره صدرا در بوشهر با استفاده از ناوگان دریایی  متخصص و یک شناور منحصر به فرد نصب شده است.

جکت فاز ۱۳ به زودی بازیابی می شود

مدیرعامل شرکت فن آوری آب های عمیق نیز با اعلام اینکه عملیات نصب جکت با بیشترین دقت و با استفاده از توان داخلی انجام شده است، اعلام کرد: این شرکت آمادگی لازم را جهت بازیابی جکت فاز ۱۳ دارد .

وی اعلام کرد: پس از اتمام مراحل نصب جکت فاز ۲۴ پارس جنوبی، تیم های عملیاتی به منظور بازیابی جکت حادثه دیده فاز ۱۳ آماده شده و با اعلام موقعیت جدید نصب از سوی کارفرما، عملیات بازیابی آغاز می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ اسفند ۱۳۹۱ساعت: ۰۸:۵۸۳۷۴ بازدید