سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

مانور آمادگی در شرایط اضطراری توسط HSE شرکت متن برگزار شد

     مانور فوران چاه و آتش سوزی (BOP Drill) دکل ۵۴ فتح، طرح توسعه میدان گازی کیش با نظارت مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست و مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، الهام اردلانی رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) شرکت متن اظهار داشت: با توجه به اهمیت فراگیری و یادگیری فنون اطفای حریق به طریق علمی و مانور فوران چاه و آتش سوزی در راستای ارتقای سطح آمادگی در شرایط اضطراری در طرح های اجرایی شرکت مهندسی و توسعه نفت به ویژه عملیات حفاری انجام شد.

رئیس HSE اظهار داشت: این مانور در دکل ۵۴ فتح، طرح توسعه میادین گازی کیش رأس ساعت مقرر و با اقدام به موقع سازمان ها و عوامل برون و درون سازمانی برگزار شد تا نیروهای این مدیریت با نحوه مقابله با بحران، به ویژه آتش‌سوزی و مهار آن از نزدیک به صورت عملی آشنا شوند.

دکتر اردلانی توضیح داد: میزان آمادگی واکنش عوامل درون سازمانی از جمله تیم واکنش در شرایط اضطراری، حراست و کلیه پرسنل دکل حفاری و همچنین عوامل برون سازمانی از جمله سازمان آتش نشانی و سازمان های هلی کوپتری جزیره کیش، در مقابله با بحران، ارزیابی و زمان های حیاتی مورد نظر ثبت شد.

وی بیان داشت: آنچه که در این مانور مورد اهمیت واقع شده آمادگی نیروهای عمل‌کننده است که قبل از ورود هر نیروی امدادرسان باید با نکات کلیدی و مهم مهار بحران و اطفای حریق آشنا شوند از جمله اینکه به محض وقوع حادثه باید ابتدا نسبت به قطع خطوط انتقال گاز و برق اقدام کنند و تا رسیدگی نیروهای امدادی اقدامات اولیه را انجام دهند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ اسفند ۱۳۹۱ساعت: ۱۵:۴۸۱,۰۲۶ بازدید