سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

توان تولید کنونی میادین سروستان و سعادت آباد…

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به برنامه ریزی برای تولید روزانه ۱۵ هزار بشکه نفت از میادین سروستان و سعادت آباد در مرحله اول، گفت: با افتتاح رسمی طرح، این هدف محقق شد و حتی هم اکنون امکان تولید روزانه ۱۹ هزار بشکه نیز از این میادین وجود دارد.
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به استان فارس، مهدی فکور همزمان با بهره برداری از طرح توسعه میادین نفتی سروستان و سعادت آباد، در عین حال که میزان تولید برنامه ریزی شده از این میادین را در مرحله اول ۱۵ هزار بشکه خواند، افزود: این میزان تولید در حالی صورت می گیرد که به واسطه تلاش های صورت گرفته، امکان تولید ۱۹ هزار بشکه نیز از این میادین در شرایط حاضر وجود دارد.
فکور تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی ها مقرر شده است تولید این میادین در مرحله نهایی به ۲۵ هزار بشکه در روز افزایش یابد که دستیابی به این هدف با توجه به ظرفیت سازی های کنونی، در اینده ای نزدیک میسر می شود.
وی با اشاره به بازدهی مناسب طرح توسعه میادین نفتی سروستان و سعادت آباد، توضیح داد: برآوردها نشان می دهد تمام هزینه های انجام شده برای این طرح، ۷۷ روز پس از تحقق تولید نهایی بازمی گردد.
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، همت مردان صنعت نفت و به خصوص کارکنان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی را در به ثمر رسیدن طرح توسعه میادین سروستان و سعادت آباد ستودنی خواند و تصریح کرد: به رغم اعمال تحریم ها، این طرح توسعه ای با بهره مندی از توان متخصصان داخلی به ثمر رسید و تمام مراحل کار اعم از طراحی و ساخت مجتمع فراورش و تزریق گاز شهید غلامعلی دست بالا در این طرح، با اندیشه و توان ایرانی صورت گرفت.
به گفته وی، متخصصان داخلی توانستند میزان H2S نفت این میادین را به میزان استانداردهای بین المللی برسانند و همچنین ساخت و نصب هیتر شعله مستقیم در میدان سروستان از ویژگی های کلیدی این طرح توسعه است که برای اولین بار با دست توانمند متخصصان ایرانی انجام شده است.
فکور خاطرنشان کرد: طرح توسعه میادین سروستان و سعادت اباد در قالب ۱۷ پروژه دنبال شد و تمام مراحل انجام کار توسعه این میادین در گستره ای به وسعت ۱۲۰ در ۴۰ کیلومتر به انجام رسید.
گفتنی است طرح توسعه میادین نفتی سروستان و سعادت اباد روز هشتم اسفندماه و با حضور رییس جمهوری و جمعی از مدیران ارشد صنعت نفت به بهره برداری رسمی رسید و به این ترتیب استان فارس به جمع استان های تولیدکننده نفت در کشور افزوده شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ اسفند ۱۳۹۱ساعت: ۱۰:۱۸۴۱۰ بازدید