سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

اجرای ۱۲۰ میلیارد دلار پروژه در شرکت ملی نفت ایران

احمد قلعه بانی می گوید: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران یکی ازشرکتهای برترصنعت نفت در بومی سازی و استفاده از توان داخل ساخت قطعات و تجهیزات است. 

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به استان فارس، احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران صبح امروز (سه شنبه ۸ اسفند ماه)  در مراسم افتتاح طرح توسعه میدان های نفتی سروستان و سعادت آباد با اشاره به تلاش مجموعه صنعت نفت در افزایش سهم ساخت داخل در پروژه های این صنعت زیربنایی گفت: کارکنان و متخصصان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، به عنوان اعضای خانواده بزرگ صنعت نفت نقش مهمی در تحقق این آرمان داشته اند؛ به طوری که می توان گفت: امروز در جایگاهی قرار گرفته ایم که توانسته ایم از تحریم های اعمال شده در صنعت نفت کشورمان عبور کنیم.

وی توضیح داد: این پیشرفت ها تا جایی است که متخصصان صنعت نفت حتی در پروژه ها و طرح های خارج از کشور نیز فعال هستند. قلعه بانی افزود: فعالیت در حوزه گازرسانی در پاکستان مصداقی از این مدعاست.

وی همچنین با اشاره به رشد سرمایه گذاری در سطح شرکت ملی نفت ایران در چند سال گذشته گفت: هم اکنون ۱۲۰ میلیارد دلار پروژه در این شرکت در حال اجراست و با وجود کاهش بودجه اکتشاف، ارزش اکتشافات شرکت ملی نفت ایران در ۱۰ ماهه ابتدای سال  جاری به ۴۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه تولید نفت و گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با شتاب مناسبی در حال  انجام است گفت: دیگر شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران نیز پروژه های خود را با جدیت دنبال می کنند؛ به طوریکه حجم پروژه های در دست اجرای شرکت نفت و گاز پارس به ۷۰ میلیارد می رسد و براساس برنامه از پیش تدوین شده، حجم تولید گاز از منطقه پارس جنوبی طی ۲ سال آینده نیز ۲ برابر خواهد شد.

قلعه بانی همچنین از پیگیری ۷۰۰ پروژه در شرکت مناطق نفتخیز جنوب و فعالیت های گسترده در منطقه غرب کارون به همراه پروژه های شرکت نفت فلات قاره ایران و دیگر شرکت های تابعه خبر داد و گفت: استخراج نفت از اعماق دریای خزر از دیگر اقداماتی است که توانمندی دلاور مردان صنعت نفت را به خوبی اثبات می کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ اسفند ۱۳۹۱ساعت: ۰۸:۱۸۳۱۹ بازدید