سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ EN

اولین المپیاد آتش نشانان دروازه ای به …

اولین المپیاد عملیاتی – ورزشی آتش نشانان شرکت ملی نفت ایران با کیفیت مطلوب برگزار گردید و ارزیابی های کمیته ی فنی و سرپرستان تیم ها نشان داد تیم های شرکت کننده در مجموع از نحوه ی برگزاری آن راضی بودند.

عباس رزمی، مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار nioc با بیان این مطلب افزود:برگزاری این المپیاد در حدود ۴،۵ سال مورد مطالعه قرار گرفته بود که به خاطر شرایط اقتصادی، تغییرات برنامه ریزی و جا به جایی مدیران امکان برگزاری آن حاصل نشده بود. البته شرکت های پتروشیمی و گاز این مسابقه را در مقیاسی کوچک تر برگزار کردند. اما  شرکت ملی نفت ایران با توجه به دغدغه های آتش نشانان و با هدف انگیزش و ارتقا توانایی های آن ها و ایجاد هماهنگی بین نیروها، جلساتی را برای برگزاری جامع المپیاد ترتیب دادیم تا این المپیاد با کیفیتی مطلوب برگزار شود.

وی افزود: این جلسات در شورای HSE  وزارت نفت نیز مطرح شد و قرار شد تا همه شرکت های اصلی این المپیاد را به صورت جداگانه انجام دهند و هر شرکت با معرفی تیم های برجسته برای المپیادی در سطح وزارت خانه آماده شوند. همچنین دو هفته ی پیش زمانی که جلسات برای برگزاری اولین دوره مسابقات تشکیل شد، با توجه به اینکه این مسابقات در سطح جهانی نیز برگزار می شود، قرار شد تا سه تیم برای مسابقات جهانی معرفی شوند.
رزمی در مورد ارزیابی خود از نحوه ی برگزاری المپیاد به خبرنگار ما گفت: هرچند که ارزیابی باید از طرف تیم های شرکت کننده انجام شود، اما در جلساتی که هر شب پس از برگزاری مسابقات تشکیل شد و کمیته ی فنی و سرپرستان تیم ها در آن حضور داشتند حاکی از رضایت اکثریت افراد حاضر در مسابقات بود.
مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران با اشاره به وجود برخی کاستی های این دوره از مسابقات، آن را تلاشی برای بهتر برگزار شدن این المپیاد در دوره های بعد و همچین سطوح بالاتر دانست و علاقمندی سرپرستان و مدیران HSE برای تداوم این مسابقات را گواهی بر رضایت  شرکت کنندگان در المپیاد دانست.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با همکاری HSE شرکت های تابعه برای برگزاری بهتر این مسابقات گفت: بحث همکاری آتش نشانان برای برگزاری بهتر این نوع مسابقات بسیار حائز اهمیت است، همانطور که در این دوره از مسابقات شاهد بودیم، نزدیک به نیمی از تیم ها آمادگی لازم را برای آیتم های انتخابی از قبل کسب کرده بودند اما برخی دیگر نه تنها برای آیتم ها تمرین نکرده بودند بلکه آن ها را نمی شناختند.
وی افزود:یکی از اهداف این مسابقات ارتقای توانمندی های آتش نشانان برای مقابله با سوانح است، پس بدیهی است تمرین و آمادگی برای آیتم های این مسابقات از الزامات آتش نشانان است. همچنین مدیران HSE  نیز باید با هماهنگی های لازم تجهیزات و امکانات لازم برای ارتقای توان و آمادگی نیروهای خود را فراهم آورند.
عباس رزمی در پایان هدف اصلی  و آرمان نهایی  برگزاری این مسابقات را نه انتخاب برنده و بازنده که ایجاد نشاط و پویایی و رقابتی سالم در بزرگترین شرکت اقتصادی ایران نامید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ اسفند ۱۳۹۱ساعت: ۰۹:۱۲۴۸۸ بازدید