سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

ضرورت اتخاد شیوه های تولید زودهنگام و پلکانی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب یکی از راهکارهای توسعه نظام پیمانکاری در صنعت نفت و کاهش زمان اجرای پروژه ها را اتخاذ شیوه های تولید زودهنگام و پلکانی عنوان کرد. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید بورد در دومین کنگره ملی توسعه نظام پیمانکاری که صبح امروز ( ۲۹ بهن ماه) در مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار، یکی از راهکارهای توسعه نظام پیمانکاری در صنعت نفت و کاهش زمان اجرای پروژه ها را اتخاذ شیوه های تولید زودهنگام و پلکانی عنوان کرد و گفت: مناطق نفتخیز جنوب این شیوه را با موفقیت در میدان آزادگان اجرایی کرده است.

وی توضیح داد: با استفاده از شیوه های تولید زوهنگام پلکانی می توان در مدت زمان ۲ سال یا حداکثر ۵ سال مخزن را به طور کامل توسعه داد. ضمن اینکه از درآمد حاصل از این شیوه می توان برای توسعه سایر بخش های مخزن استفاده کرد.

بورد تصریح کرد: اجرای پروژه های صنعت نفت، به ویژه در ۶ ماه دوم سال جاری به دلیل موارد حقوقی و افزایش قیمت ها تا حدودی با مشکل روبه رو بوده است که در این راستا، کارفرما در اتخاد روش های خود انعطاف زیادی اتخاذ کرده است و  انتظار داریم که پیمانکاران نیز به عنوان شرکای تجاری، تعامل و انعطاف بیشتری در این زمینه داشته باشند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خواهان حمایت مجلس، دولت و سایر ارگان ها  در شرایط خاص کنونی شد.

بورد تصریح کرد: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تولید بیش از ۸۰ درصد نفت و ۱۶ درصد گاز کشور یکی از بزرگترین شرکت های زیر مجموعه شرکت نفت است که ۱۵۰ واحد تاسیسات، حدود ۳۰۰۰ حلقه چاه زنده و ۳۲ هزار کیلومتر خط لوله دارد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب افزود: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب هر سال حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ پروژه نیز در دست اجرا دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ بهمن ۱۳۹۱ساعت: ۰۹:۱۴۳۹۸ بازدید