سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ EN

حفاظت از تأسیسات نفتی رگ سفید با تجهیزات الکترونیک ساخت ایران

محمد حسین دانشفر رییس حراست شرکت ملی نفت ایران می گوید:در پروژه حفاظت الکترونیک که در تأسیسات رگ سفید گچساران در مناطق نفتخیز جنوب اجرا خواهد شد، تجهیزات شرکتهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

محمدحسین دانشفر؛ مشاور مدیر عامل و رئیس حراست شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگارnioc با اعلام این خبر گفت: با توجه به نامگذاری سال ۹۱ توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، حراست شرکت ملی نفت ایران از ابتدای امسال اقدام به برنامه ریزی جهت استفاده از تولیدات ملی در این بخش نموده که برای اولین بار بخشی از تجهیزات جدید ساخته شده توسط شرکتهای سازنده  مورد آزمایش های تخصصی قرار گرفت و پس از تأیید کارآیی، مقرر شد تا در اولین پروژه ساخت داخل مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: این پروژه در دو بخش سیستم های مدار بسته و سیستم های حفاظت پیرامونی اجرا خواهد شد و در آن تجهیزات شرکتهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه عمده تجهیزات مورد استفاده در پروژه های حفاظت الکترونیک از خارج از کشور تأمین می شود، از استفاده بیش از ۹۰ درصد از تجهیزات ساخت داخل در این طرح خبر داد و گفت: در این پروژه اولویت هایی از جمله همخوانی و یکپارچگی میان تجهیزات نیز در نظر گرفته شده است.
رئیس حراست شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر مرغوبیت کیفیت کالاهای مورد استفاده در این پروژه و توان رقابت مطلوب این کالاها با انواع خارجی تاکید کرد: قطع وابستگی به خارج، بومی سازی ساخت تجهیزات حفاظت الکترونیک، جلوگیری از خروج ارز از کشور و تأمین سریعتر کالا  از اهداف این اقدام است.
وی ابراز امیدواری کرد: پس از راه اندازی موفقیت آمیز این پروژه و آزمایش نهایی تجهیزات ساخت داخل، می توان بر اساس سیاستهای وزارت نفت مبنی بر حمایت از ساخت داخل، تولید انبوه این تجهیزات را در دستور کار قرار داد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ بهمن ۱۳۹۱ساعت: ۱۳:۴۸۳۹۹ بازدید