سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

۴۰۰ میلیارد دلار؛ ارزش اکتشاف منابع هیدروکربوری در سال جاری

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: ارزش اکتشافات منابع هیدروکربوری کشور در سال جاری، حدود ۴۰۰ میلیارد دلار بوده است. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی صبح امروز (چهارشنبه؛ ۱۸ بهمن ماه) در مراسم اختتامیه دومین کنفرانس مدیریت ارزش آفرین دانش، نوآوری و سرمایه فکری (MAKE) که با حضور برخی از مدیران ارشد صنعت نفت در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، اظهار داشت: ارزش اکتشافات جدید منابع هیدروکربوری در نقاط مختلف کشور طی سال جاری، با احتساب بشکه ای ۱۰۰ دلار معادل ۴۰۰ میلیارد دلار برآورد می شود.

وی با اشاره به قدمت ۱۰۴ ساله ی صنعت نفت، افزود: به واسطه اکتشافات جدید انجام شده، منابع نفتی ایران تا حداقل صد سال دیگر دوام خواهد داشت و از آنجا که شرکت ملی نفت ایران برای مدیریت بهتر منابع خدادادی به بسته های دانشی بیشتری نیاز دارد، این شرکت قصد دارد بیشتر از گذشته مدیریت دانش را در حوزه های خود به کار گیرد.
معاون وزیر نفت از سرمایه های دانشی به عنوان یک فرصت رقابتی بین سازمان ها یاد و تصریح کرد: یکی از اهداف مدنظر شرکت ملی نفت ایران، تلاش برای تبدیل شدن به شرکتی دانش محور است و طبق یک برنامه ریزی، برنامه های خود را در ارتباط با این هدف اجرایی خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه پیاده سازی دانش مدیریت در سازمان ها با بهره گیری از افراد متخصص این حوزه در دانشگاه ها محقق خواهد شد، گفت: نیروی انسانی نخبه دانشگاهی در حوزه مدیریت دانش، نگاه به روز و کارآمدی دارند و سازمان ها باید از این ظرفیت و پتانسیل استفاده کنند.
قلعه بانی یکی ازعوامل موثر در رشد و ارتقای اقتصاد هر کشور را تعامل تنگاتنگ صنعت با دانشگاهیان و شرکت های دانش بنیان دانست و افزود: شرکت ملی نفت ایران با بهره مندی از مدیرت دانش و تکنولوژی اطلاعات، توانسته است سیستم های مختلفی را در این زمینه به کار گیرد که از جمله آن، برنامه ریزی برای پیاده سازی سامانهERP    در سال آینده است.

معاون وزیر نفت به همکاری صنعت نفت و دانشگاهیان در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: یکی از پروژه های بزرگ شرکت ملی نفت ایران، ایجاد کنسرسیوم ازدیاد برداشت با همکاری دانشگاه های بزرگ کشور است .

قلعه بانی با تاکید بر اینکه دانش محوری با بهره مندی از تکنولوژی اطلاعات میسر خواهد شد، گفت: با گردآوری تجربیات و اطلاعات در شرکت ها می توان به بهبود مدیریت دانش در سازمان کمک کرد.
بر اساس این گزارش، بسیاری از شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران از جمله سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، شرکت نفت و گاز پارس، شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت پایانه های نفتی ایران، شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت، شرکت مهندسی و تاسیسات ساخت توربین جنوب، شرکت ملی حفاری ایران، شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت نفت خزرو در ارزیابی MAKE شرکت کرده بودند.

کنفرانس مدیریت ارزش‌آفرین دانش، نوآوری و سرمایه فکری (MAKE) هرسال توسط دانشگاه صنعتی شریف با هدف ایجاد هم‌افزایی و تسهیم تجربیات سازمان‌های ایرانی در حوزه مدیریت دانش‌محور و چکونگی بهره‌گیری موثر از توانمندی‌های دانشی سازمان‌ها برگزار می شود.

مهم‌ترین ویژگی این کنفرانس، نگاه کاملا عملیاتی و اختصاص کلیه بخش‌های آن به ارائه تجربیات عینی سازمان‌های ایرانی و ارائه تجربیات سازمان‌های برتر دنیا در حوزه مدیریت دانش و نظارت و پشتیبانی بنیاد جهانی جایزه MAKE به عنوان معتبرترین جایزه جهانی در حوزه مدیریت دانش، نوآوری و سرمایه فکری است به گونه‌ای که شرکت کنندگان در کنفرانس در مجموع با تجربیات بیش از ۳۰ سازمان برتر ایرانی و بین‌المللی آشنا خواهند شد.

گفتنی است سازمان های برنده دوره جایزه جهانی MAKE در ایران، به جایزه آسیایی MAKE که مراسم سالانه آن در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود، معرفی خواهند شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ بهمن ۱۳۹۱ساعت: ۱۲:۱۱۳,۴۳۲ بازدید