سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

بارگیری همزمان ۴ فروند نفتکش پهن‌پیکر در آبهای جزیره لاوان

با تلاش پرسنل عملیات دریایی، تعمیرات زیر آب (غواصی) و سایر واحدهای عملیاتی و بهره‌برداری منطقه لاوان، برای اولین بار چهار فروند کشتی نفتکش پهن‌پیکر در پایانه‌های نفتی، گازی و گوی شناور SBM در سواحل جزیره لاوان به طور همزمان پهلوگیری کرده و عملیات بارگیری نفت خام را انجام دادند

جعفر توکل باخدا؛ رییس عملیات دریایی منطقه لاوان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در این زمینه توضیح داد: در این عملیات دو فروند نفتکش فرآورده، یک فروند نفتکش گازی و یک فروند نفتکش نفت خام پس از انجام تخلیه و بارگیری در کمترین زمان ممکن از پایانه‌ها جدا شده و در آب های نیلگون خلیج فارس راهی مقاصد از پیش تعیین شده خود شدند.

وی با بیان اینکه این عملیات با مدیریت حجت الله نسودی؛ معاون عملیات دریایی لاوان انجام شده است، تصریح کرد: بارگیری نفتکش ها به طور مستمر در منطقه لاوان صورت می پذیرد، اما منحصر بفرد بودن این رویداد از آنجا ناشی می شود که برای اولین بار، چهار نفتکش به صورت همزمان بسته شدند.
رییس عملیات دریایی منطقه لاوان ادامه داد: به رغم آنکه محدودیت های گسترده ای علیه صنعت نفت ایران اعمال می شود، توانستیم با بهره مندی از توان و مهارت کارکنان منطقه لاوان، این عملیات را به خوبی پشت سر بگذاریم.
به گفته وی، به دلیل استفاده بهینه از امکانات و منابع موجود، این عملیات با صرفه جویی ۴۲ هزار دلاری نسبت به میزان پیش بینی شده، همراه بوده است.
وی خاطرنشان کرد: واحد عملیات دریایی لاوان علاوه بر انجام مسئولیت های خود در این منطقه، در خدمت رسانی به مناطق سیری و خارک نیز فعال است.
گفتنی است این عملیات بزرگ و گسترده در هفته وحدت و در آستانه ایام الله دهه فجر در دستور کار منطقه لاوان قرار گرفت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ بهمن ۱۳۹۱ساعت: ۱۱:۵۷۵۰۹ بازدید