سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

تفکر و توان ایرانی، امروز عامل توسعه طرح های نفت و گاز ایران است

  مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران معتقد است: به برکت انقلاب اسلامی و اندیشه خودباوری حاصل از انقلاب توانمندی صنعت نفت ایران به مرحله ای رسیده است که نه تنها در بخش تولید نفت خام ، بلکه در فرآیندهای توسعه میادین از ظرفیت ها و پتانسیل های داخل کشور استفاده می شود و این صنعت با اتکا به توان داخلی در حال طی کردن مسیر توسعه خود است. 

 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار NIOC، با تاکید بر استفاده از ظرفیت های داخلی در بخش های مختلف صنعت نفت گفت: هم اکنون این صنعت به مرحله ای از رشد و پیشرفت رسیده است که نه تنها در بخش تولید، بلکه در بخش های توسعه ای میادین نفتی از ظرفیت های داخل کشور در بخش های پیمانکاری، تجهیزات سازی و تولیدی استفاده می شود.

وی با بی اثر خواندن محدودیت های اعمالی علیه ایران از سوی کشورهای غربی گفت: خوشبختانه مجموعه صنعتگران داخلی و کارکنان صنعت نفت توانسته اند، تولید کشور را در بخش نفت و گاز به میزان مطلوب و قابل قبولی افزایش دهند و در بخش صادرات و ساخت تجهیزات نیز استفاده از ظرفیت های داخلی کشور سبب شده که باوجود تحریم ها و محدودیت ها، دستاوردهای خوبی برای کشور ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: از نظر ارزشی صنعت نفت در سال گذشته بیشترین میزان تولید و صادرات را داشته است به طوری که در سال ۱۳۹۰ شاخص ها در بخش بهره وری، سرمایه گذاری و تولید عدد خوبی را نشان می دهد.

به گفته قلعه بانی، در سال گذشته شاهد سرمایه گذاری ۲۲٫۶ میلیارد دلار در بخش بالادستی بودیم که نسبت به سال پیش از آن (۱۶٫۷ میلیارد دلار) از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.

وی افزود: در بخش تولید نیز با وجود محدودیت ها، موفق شدیم صادراتی معادل ۱۱۰ میلیارد دلار که بیشترین مبلغ صادرات در طول تاریخ شرکت ملی نفت ایران است را ثبت کردیم و در تولید گازوئیل و بنزین و فرآورده های نفتی هم به طور کلید به خودکفایی رسیدیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ بهمن ۱۳۹۱ساعت: ۱۱:۵۲۴۱۴ بازدید