سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت خبر داد:

پایان عملیات حفاری ۲۳ حلقه چاه میدان آزادگان شمالی

  مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت اظهار داشت: عملیات حفاری ۲۳ حلقه چاه میدان نفتی آزادگان شمالی پایان یافت و پیش بینی می شود تا پایان امسال، مجموع چاه های حفاری شده این میدان به ۳۵ حلقه افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی وتوسعه نفت: مهندس نادر قربانی؛ مدیرعامل شرکت متن گفت: تاکنون ۱۸ بستر چاه و جاده های دسترسی برای فعالیت هشت کمپ حفاری ساخته شده است.

مهندس قربانی همچنین از پایان مناقصات بخش تحت الارضی میدان آزادگان شمالی خبر داد و افزود: حدود ۹۰ درصد از مناقصات بخش سطح الارضی نیز تاکنون صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه فعالیت های پیمانکار “EPCC” در بخش های طراحی و مهندسی، تجهیز کارگاه و انتقال ماشین آلات و فنس کشی مربوط به “CPE” ادامه دارد، افزود: پیش بینی می شود تا پایان امسال، بخشی از عملیات اجرایی “EPCC” انجام پذیرد و سفارش تامین کالاهای “LLI” به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت متن خاطر نشان کرد: تولید زودهنگام از این میدان در دست بررسی است و مطالعات ازدیاد برداشت نفت نیز در این میدان انجام شده و برنامه پیش بینی زمین شناسی و حفاری چاه های باقیمانده این میدان نیز آماده شده است.

نادر قربانی توضیح داد: کلیه زیرپروژه های طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی در بخش منابع داخلی، اعم از لرزه نگاری دوبعدی، مطالعه خدمات زیست محیطی، مین روبی، طراحی عملیات مربوط به احداث کلاسترها و جاده های دسترسی به پایان رسیده است.

لازم به ذکر است: تولید روزانه ۷۵ هزار بشکه نفت خام در هر یک از دو فاز توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی برنامه ریزی شده است که طبق برنامه، ۵۸ چاه در این میدان احداث خواهد شد؛ فعالیت‌های انجام شده تا به امروز نشان داده است در این میدان، حدود ۶٫۵ میلیارد بشکه نفت درجا وجود دارد که ضریب بازیافت آن بین ۶ تا ۷ درصد است.

گفتنی است میدان آزادگان شمالی در ۱۲۰ کیلومتری غرب اهواز و در منطقه مرزی مشترک بین ایران و عراق قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ آذر ۱۳۹۱ساعت: ۱۴:۳۷۶۵۵ بازدید