سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN
مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت خبر داد :

قرارداد فاز ۳ دارخوین با کنسرسیومی از بانک ها و پیمانکاران ایرانی نهایی شد.

   به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت  مهندس نادر قربانی بیان داشت: قرارداد فاز سوم دارخوین در غرب کارون به تازگی با یک کنسرسیوم از بانک ها و پیمانکاران ایرانی نهایی شده است.

مدیر عامل متن اضافه کرد: سکوی چاه ها آماده شده، کار آماده سازی ۵ محل حفر چاه را شروع کردیم که ۳ تای آن ها پیشرفت بسیار مناسبی دارد برای حفاری در این میدان در حال خریداری دکل هستیم.

وی افزود: در کنسرسیوم ها هر یک از شرکا به تنهایی در برابر همه موارد قرارداد مسئول هستند، یعنی ضمانت نامه هر یک از اعضای کنسرسیوم به دلیل کار دیگر شرکا نیز قابل ضبط کردن است اما یکی از شرکا طرف تماس ما قرار گرفته و اصطلاحاً لیدر محسوب می شود.

قربانی با بیان اینکه قرارداد توسعه فاز سوم دارخوین ۶۰ ماهه است و چند ماهی است آغاز شده  اظهار داشت: تا تولید نهایی از فاز سوم ۵ سال فاصله داریم اما در این میدان نیز تولید زودهنگام ۱۴ هزار بشکه ای خواهیم داشت که در ۳ سال آینده محقق خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تولید نهایی فاز سوم دارخوین ۶۰هزار بشکه در نظر گرفته شده است، گفت: دارخوین در حال حاضر ۱۶۰ ھزار بشکه در روز نفت تولید می کند و ۶۰ ھزار بشکه در روز به تولید آن اضافه خواهد شد.

وی افزود: در فاز سوم هم  تأسیسات فرآورش برای تزریق امتزاجی گاز به کار گرفته خواهند شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ آبان ۱۳۹۱ساعت: ۱۰:۱۹۶۹۸ بازدید