سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

تعیین ۲ هاب پژوهشی برای توسعه میادین آزادگان و یادآوران

   مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از تعیین هاب های پژوهشی بر ای طرح توسعه میدان یادآوران و طرح توسعه میدان آزادگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت : نادر قربانی از تعیین ۲ هاب  پژوهشی برای دو طرح بزرگ این شرکت (طرح توسعه میدان یادآوران و طرح توسعه میدان آزادگان ) خبر داد و افزود: در حال حاضر، پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان هاب پژوهشی طرح توسعه میدان یادآوران و دانشگاه صنعت نفت به عنوان هاب پژوهشی میدان آزادگان و انستیتو نفت دانشگاه تهران به عنوان قطب علمی این دو طرح فعالیت می کنند و در تلاش هستیم تا بحث انتقال فناوری را در طرح هایی که به صورت بیع متقابل واگذار شده اند، از طریق مراکز تحقیقاتی مدنظر دنبال کنیم.

وی گفت: چالش های دو طرح یادآوران و آزادگان و مشکلات پیش روی تولید و توسعه این دو میدان در دستور کار است و تاکنون ۶٫۶ میلیارد تومان پروژه پژوهشی برای این دو طرح تعریف شده است که غالب این پروژه ها در سال آینده به نتیجه می رسد.

قربانی تصریح کرد: در توسعه میادین ازادگان و یادآوران، ساخت دستگاه مخصوص مطالعات آسفالت نفت و ارتقای تجهیزات را مدنظر قرار داده ایم.

به گفته وی، فرایند ازدیاد برداشت از فرایندهای مورد تاکید شرکت متن در تمام طرح ها و پروژه های تحت نظارت این شرکت است و در این خصوص، برنامه پژوهشی جامعی برای تمام میادین تدوین کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: کارهای ابتکاری شرکت متن در بخش پژوهش در قالب فعالیت های راهبری دنبال می شود که عمده کارهای این بخش، تلاش گسترده جهت آشنایی با تولید از میادین هیدروکربوری کشورهای همسایه و یا همسطح ایران است و در این راستا، تجزیه و تحلیل و ترجمه راهبرد انتقال فناوری کشور نروژ در حوزه تولید از میادین هیدروکربوری انجام شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ آبان ۱۳۹۱ساعت: ۱۲:۱۶۸۷۵ بازدید