سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

متن با همان خودباوری برآمده از دوران دفاع مقدس در توسعه میادین دردست اجرا مصمم است

 سرنوشت هر ملتی به دست خود اوست. این سرنوشت ـ هر چه باشد ـ بر آینده آن ملت تأثیر خواهد گذاشت. یکی از مقاطع سرنوشت‏سازی که ملت رشید ایران به رهبری بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)  هوشمندانه در آن حضور یافت و سهم مهمّی در رسالت تاریخی خود ایفا نمود، دوران  «دفاع مقدس» بود. بی تردید این اراده خلل‏ناپذیر به عنوان یکی از افتخارات ماندگار تاریخ حماسه آفرین‏های ملّت ایران به ثبت خواهد رسید.انسجام نیروهای بسیجی و بی توقّعی و انگیزه الهی فرزندان این مرز و بوم نشان از رشد بینش سیاسی، درایت و آگاهی و نیز شعور الهی آنان بود که علی‏رغم هم سختی‏ها و فشارهای ناجوانمردانه و نابرابر دشمنان دین خدا، ایستادگی و مقاومت را پیشه ی خویش ساختند تا از این آزمون بزرگ الهی نیز سربلند بیرون آیند.

دفاع مقدس، آزمونی بزرگ بود؛ آزمونی همراه با صدها تجربت و هزاران کشف و شهود که هرگز نمی‏توانست در فضای روزمره زندگی به دست آید. رزمندگان اسلام با توکل به خدا و توسل به اهل بیت، در کارزاری وارد شدند که جز لطف و هدایت الهی نمی‏توانست آنان را به پیروزی نزدیک کند و زمینه ساز این هدایت، تحوّل باطنی بود که آن‏ها را به «انسانیت» و «خویشتن خویش» رهنمون ساخت.

دوران دفاع مقدس دستاورد های ارزشمند فراوانی داشت که بی شک یکی ارزشمند ترین این دستاوردها ایجاد روحیه خودباوری در میان اقشار مختلف ملت ایران بود.دستاوردی که با تقریبی قریب به یقین میتوان گفت بزرگترین تجلی گاه آن در میان کارکنان صنعت نفت ظهور و خود نمایی کرد.کارکنان این صنعت عظیم، در دوران دفاع مقدس نه تنها با حضور در جبهه های جنگ دوشادوش ملت شریف ایران علیه دشمن متجاوز و تا بن دندان مسلح حضور یافتند بلکه در همان دوران تمام کوشش خود را  به کار گرفتند تا تولید نفت که شریان اصلی اقتصاد کشور بوده – و هست – حتی برای یک روز هم متوقف نگردد.

امروز نیز کارکنان شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان بخشی از  کارکان صنعت نفت کشور با تکیه بر همان خود باوری ایجاد شده در دوران دفاع مقدس تمام توان خود را برای توسعه میادین نفتی و گازی در دست اجرای این شرکت به کار گرفته اند که پروژه هایی همچون یاران جنوبی، دارخوین و آذر و چنگوله از آن جمله میباشد که با تکیه بر توان پیمانکاران و متخصصان ایرانی مسیر توسعه ی خود را با شتاب می پیمایند.

روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، به ویژه شهدای صنعت نفت، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به عنوان نماد مقاومت و ایثار ملت ایران گرامی می دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ مهر ۱۳۹۱ساعت: ۱۴:۳۳۶۸۹ بازدید