سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ EN
وزير نفت:

متن از شرکت های حائز اهمیت شرکت ملی نفت ایران

 به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، وزیر نفت در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت مهندسی و توسعه نفت که روز دوشنبه ۱۲ تیرماه برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش های ناجی سعدونی در مدت مدیریت بر شرکت متن، ابراز امیدواری کرد روند مطلوب پیشرفت پروژه ها با مدیریت جدید این شرکت نیز همچنان ادامه یابد.

 مهندس قاسمی در این مراسم بیان داشت: در صورت تکمیل پروژه های توسعه ای باقیمانده شرکت متن، بالغ بر یک میلیون بشکه به تولید روزانه نفت کشور افزوده خواهد شد،وی همچنین خاطرنشان کرد: متن از شرکت های حائز اهمیت شرکت ملی نفت ایران است که حساسیت و اهمیت مسئولیت های این شرکت باعث شد مذاکرات لازم برای خروج آن از لیست واگذاری های صنعت نفت به نتیجه برسد و این شرکت در بدنه شرکت ملی نفت باقی بماند.

وی با اشاره به پیشرفت مناسب طرح های توسعه ای در منطقه غرب کارون، تصریح کرد: مذاکرات مربوط به فاز دوم توسعه میدان یادآوران در حال نهایی شدن است و مذاکرات صریحی با چینی ها برای پیشبرد هرچه سریعتر اهداف توسعه ای صنعت نفت در میدان آزادگان جنوبی صورت گرفته است.

 مهندس قاسمی با بیان این مطلب که نظارت بر طرح های توسعه ای باید روزآمد و مستمر باشد افزود: نظارت دقیق بر پروژه ها و طرح ها، حساسیت در انتخاب پیمانکاران کارآمد و قیمت های پیشنهادی از سوی آنان و حرکت طرح ها در مسیر از پیش تعیین شده، از نکاتی است که باید در بخش نظارت بر طرح ها مورد توجه قرار گیرد.

 وزیر نفت با تاکید بر ضرورت نظارت بر روند پیشرفت طرح ها و پروژه های شرکت ملی نفت ایران و لزوم روزآمدی و استمرار این نظارت، گفت: در راستای عمل به این الزام، تصمیماتی اخذ شده که بر مبنای آن، واحدی به این منظور در شرکت ملی نفت ایجاد خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ تیر ۱۳۹۱ساعت: ۱۴:۱۶۷۲۰ بازدید