سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ EN
تاكيد شركت متن بر ضرورت رسيدگي به مسائل فرهنگي در پروژه ها؛

متنی ها برای اهالی روستای گرزه جشن گرفتند

نظر به ضرورت توجه به مسائل فرهنگی در پروژه های صنعتی و عمرانی کل کشور، شرکت متن نسبت به برگزاری جشنی بزرگ در روستای گرزه اقدام کرد تا همگام با عملیات اجرایی توسعه میدان گازی کیش، رسیدگی به مسائل فرهنگی این منطقه نیز در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به کیش، به مناسبت آغاز فعالیت های مقدماتی توسعه میدان گازی کیش و تجهیز و تکمیل مهمانسراها و همزمان با شب ولادت امام حسین (ع)، دوم تیرماه سال جاری، مراسم جشنی از سوی شرکت متن در کمپ این شرکت در نزدیکی روستای گرزه برگزار شد و طی آن، از اهالی این روستا که در مسیر توسعه میدان گازی کیش همکاری می کنند قدردانی به عمل آمد.

این مراسم با برنامه های متنوعی از جمله برنامه مخصوص کودکان، تقلید صدا، شعبده بازی، نوازندگی، برگزاری مسابقه، اهدای جوایز و پذیرایی از اهالی روستا همراه بود و طی آن، همایون کاظمینی؛ مجری طرح توسعه میدان گازی کیش بر ضرورت برقراری رابطه ای صمیمانه بین مسئولان و مجریان این طرح و اهالی منطقه تاکید کرد.

کاظمینی، رسیدگی به مسائل فرهنگی را بخشی جدایی ناپذیر از طرح های توسعه ای عنوان کرد و گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد تحقق اهداف توسعه ای میدان کیش و بهبود وضعیت رفاهی اهالی این منطقه باشیم.

وی با بیان اینکه توسعه این میدان تاکنون در پنج فاز دیده شده است، تصریح کرد: در راستای لبیک به امر رهبر معظم انقلاب مبنی بر نامگذاری سال جاری تحت عنوان سال “تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی”، کلیه پیمانکاران این طرح از بین پیمانکاران ایرانی انتخاب شده اند و در توسعه این طرح، تا حد امکان از نیروهای بومی منطقه استفاده خواهد شد.

ایوب بنوی؛ رییس روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز در این خصوص به خبرنگار NIOC گفت: اهمیت مسائل فرهنگی در پروژه های صنعتی و عمرانی تا جایی است که طرح «پیوست فرهنگی» در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی کارشناسی و تصویب شد و دولت این مصوبه را به همه نهادها ابلاغ کرده است.

بر پایه این گزارش، “پیوست فرهنگی” یک راهکار عملیاتی مطرح برای همه طرح های صنعتی، عمرانی و در کل اقتصادی است و طی آن باید در کنار برنامه و نقشه اجرایی هر طرح ملی و منطقه ای، نقشه و برنامه پیوست فرهنگی آن هم تدوین و ضمیمه شود؛ برای مثال در هر منطقه از ایران که قرار است صنایعی ایجاد شود، لازم است پیامدها و بازخوردهای فرهنگی آن هم بررسی و لحاظ شود.

بنوی ادامه داد: شرکت متن، دستورالعمل اجرایی لازم برای تحقق “پیوست فرهنگی” را نیز پیش بینی کرده و بلافاصله پس از تایید آن در هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران، این دستورالعمل در پروژه های شرکت متن اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه انجام کارهای فرهنگی و همسوسازی مردم منطقه با اهداف پیش روی شرکت، در حکم نوعی سرمایه گذاری تلقی می شود، تصریح کرد: امیدواریم ادامه فعالیت های فرهنگی شرکت متن در منطقه کیش به بهبود وضعیت اشتغال، تحصیل و بهداشت اهالی روستای گرزه منجر شود.

گفتنی است میدان گازی کیش در جزیره کیش و جنوب غربی بندر لنگه تا شمال غربی جزیره سیری در جوار جزایر هندورابی و در فاصله ۳۰ کیلومتری شرق جزیره لاوان قرار دارد که فعالیت های مقدماتی توسعه فاز یک این میدان با هدف تولید روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز آغاز شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ تیر ۱۳۹۱ساعت: ۰۹:۰۲۷۵۴ بازدید