سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

امکان جذب سرمایه گذاری برای صنایع بالادستی در نمایشگاه هفدهم فراهم است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در نخستین روز از هفدهمین نمایشگاه نفت پیش بینی کرد مقدمات لازم برای سرمایه گذاری در طرح های بالادست نفت و گاز کشور در این نمایشگاه فراهم شود.

به گزارش شانا، احمد قلعه بانی امروز (سه شنبه ۲۹ فروردین) در نخستین روز نمایشگاه که به عنوان “تولید ملی و شکست تحریم ها و توسعه صنعت بالادستی” نام گذاری شده است، در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفدهم اظهار کرد: در نمایشگاه امسال حضور تولیدکنندگان و سازندگان تجهیزات و کالاهای داخلی نسبت به سال های گذشته بیشتر شده که نشان دهنده عزم و اراده داخلی برای حمایت از سرمایه های ملی است.

وی از شناسایی سازندگان داخلی فعال در هفدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خبر داد و افزود: شرکت ملی نفت ایران در صدد شناسایی سازندگان داخلی برای ایجاد ارتباط بیشتر با بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های این بخش است.

معاون وزیر نفت، توسعه پروژه های اکتشافی، وجود پیمانکاران توانمند در صنعت نفت و استفاده از سرمایه گذاران بخش خصوصی را از مهم ترین برنامه های شرکت ملی نفت ایران اعلام و یادآوری کرد: این نمایشگاه بهترین فرصت برای شناسایی سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

قلعه بانی با اشاره به سرمایه گذاری سال گذشته بانک ها در پروژه های صنعت نفت گفت: سال گذشته برای اولین بار در طول تاریخ ایران، بیش از ۱۵ درصد سرمایه گذاری در صنعت از سوی بانک ها انجام شده است.

ii-theme-font:minor-latin;mso-hansi-font-family: Calibri;mso-hansi-theme-font:minor-latin’>بزرگ‌ترین رویداد نمایشگاهی حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امروز (۲۹ فروردین ۱۳۹۱) با حضور دکتر محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری، مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون انرژی، جمعی از سفیران و نمایندگان کشورهای خارجی، معاونان وزیر نفت و مدیران ارشد شرکت های تابعه، کارشناسان و شرکت کنندگان در محل دائم نمایشگاه‌های بین المللی آغاز به کار کرد.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از امروز تا جمعه (اول اردیبهشت) از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۵:۵۸۳۷۰ بازدید