سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

تلاش سریلانکا برای جذب سرمایه گذاران نفتی ایرانی

سفیر سریلانکا از علاقه مندی کشورش برای جذب سرمایه گذاران نفتی ایرانی خبر داد.

ام.ام.زهیر، سفیر سریلانکا در ایران در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش و پخش به خبرنگار شانا گفت: سریلانکا به منظور تأمین نیازهای انرژی، اهمیت زیادی برای بخش نفت و گاز قائل است و من با همین انگیزه از نمایشگاه هفدهم نفت و گاز ایران بازدید می کنم.

زهیر گفت: سریلانکا به واردات نفت وابستگی شدید دارد و بخش عمده ای از نیاز خود را از ایران و برخی کشورها وارد می کند.

سفیر سریلانکا با اعلام این که این کشور امیدواری زیادی به جذب سرمایه گذاران ایرانی برای ساخت پالایشگاه در سریلانکا دارد، افزود: ما به دنبال افزایش واردات نفت خام از ایران هستیم.

وی همچنین با اشاره به سخنان امروز (سه شنبه ۲۹ فروردین) محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری ایران، در آیین گشایش هفدهمین نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی، تحریم های غرب برضد ایران را به منزله “فرصت” و نه “چالش” توصیف و تصریح کرد: ایران می تواند راه های مقابله با این تحریم ها را بیابد.

سریلانکا در اقیانوس هند و در جنوب شرقی شبه قاره هند واقع شده و به تازگی تلاش هایی را برای اکتشاف نفت و گاز آغاز کرده است.

بزرگ‌ترین رویداد نمایشگاهی حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امروز (۲۹ فروردین ۱۳۹۱) با حضور دکتر محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری، مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون انرژی، جمعی از سفیران و نمایندگان کشورهای خارجی، معاونان وزیر نفت و مدیران ارشد شرکت های تابعه، کارشناسان و شرکت کنندگان در محل دائم نمایشگاه‌های بین المللی آغاز به کار کرد.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از امروز تا جمعه (اول اردیبهشت) از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۵:۵۷۳۸۱ بازدید