سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

ارتقای توان سازندگان داخلی محور هفدهمین نمایشگاه صنعت نفت است

مدیر هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی حضور ۱۲۵۵ شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه را نشانه بارز شکست دشمنان در تحریم صنعت نفت ایران اعلام کرد و گفت: محور نمایشگاه هفدهم ارتقاء توان سازندگان داخلی است.
به گزارش خبرنگار شانا، اسحق رویور، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، افزود: این نمایشگاه فرصت مغتنمی است که کوشندگان عرصه نفت و گاز از اقصی نقاط جهان در آن گرد آمده تا ضمن تبادل اطلاعات، تعامل و انتقال تجربیات، آخرین یافته ها و دستاوردهای صنعت نفت را در معرض نمایش عمومی قرار دهند.
وی تصریح کرد: نوع نگاه تخصصی و کاربردی به این نمایشگاه و سازماندهی برای ترکیب شرکت کنندگان و بسترسازی برای حضور اثرگذار و مثبت صاحبان فناوری نوین صنعت نفت و نیز ایجاد ارتباط، مفاهمه و مذاکره دو سویه و چندسویه آنان با مدیران صنعت نفت، سازندگان قطعات و تلاشگران حوزه ساخت داخل و صنعتگران بخش خصوصی، از جمله اهداف نمایشگاه هفدهم است.
رویور با بیان این که صنعت نفت ایران افتخار دارد که در مقطع حساس دیگری از تاریخ این مرز و بوم، جمع کثیری از فعالان، دست اندرکاران و بازیگران تاثیرگذار گستره نفت و انرژی ایران و جهان را میزبانی کند، اظهار کرد: بدون تردید، نمایشگاه هفدهم چونان دوره های پیش و چه بسا برتر از آنها، نمایندگی از بالندگی، سرزندگی و تلاش بی وقفه جمهوری اسلامی ایران در حرکت به سوی توسعه و شکوفایی است.
مدیر هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، محور نمایشگاه امسال را ارتقاء توان سازندگان داخلی عنوان کرد و گفت: در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری فرموده اند، حضور هدفمند و شورانگیز ۹۴۰ شرکت داخلی در این نمایشگاه برای ارائه جدیدترین دستاوردها و متبلور ساختن توانمندی های چشمگیر صنعت نفت و گاز کشور، حرکت مقتدرانه دیگری است که به یاری خدا آینده باشکوه و روشنی را برای خودباوری و نشاط اقتصادی نوید می دهد.
وی حضور بیش از ۴۴ کشور و ۳۱۵ شرکت خارجی و رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته را نشانگر شکست اهداف زبونانه دشمنان در تحریم صنعت نفت کشور و منزوی ساختن ایران اسلامی دانست و یاد آور شد: در نمایشگاه هفدهم فضای اختصاص یافته به غرفه های شرکتهای داخلی ۲۸٫۶۲۳ متر است که حدود ۱۹٫۵۰۰ متر آن در فضای بسته و ۹٫۱۲۳ متر آن در فضای باز قرار دارد.
رویور افزود: غرفه های شرکت های خارجی نیز با حضور ۴۴ کشور از اقصی نقاط جهان با متراژ ۸۳۷۷ که ۷۵۰۰ متر آن در فضای بسته و ۸۷۷ متر آن در فضای باز می باشد، ساماندهی شده است.
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت تصریح کرد: در حاشیه نمایشگاه هفدهم همایش یک روزه ای تحت عنوان “ارتقای توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی” در تاریخ ۳۰ فروردین ماه جاری برگزار می شود. این همایش تخصصی با مدیریت علمی معاونت محترم پژوهش و فناوری وزارت نفت و همکاری مراکز علمی، تحقیقی و دانشگاه ها در قالب ۴ پانل تخصصی شامل صنعت نفت و تجارت بین الملل، تجاری سازی فناوری های صنعت نفت و ارتقای توان داخلی، ارتقای ساختار و روش های جذب منابع مالی به منظور توسعه صنعت نفت و عملکرد و دورنمای صنعت مبتنی بر ارتقای توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی “برگزار می شود.
وی گفت: همچنین برای اولین بار، غرفه “جهاد خودکفایی” که به قطعات ساخت داخل اختصاص دارد، برپا شده است و شرکتهای سازنده می توانند با مراجعه به این غرفه از طریق محورهای تبلیغی از جمله: کتاب، پوستر، بروشور و پانلهای تخصصی با نیازهای چهار شرکت اصلی وزارت نفت بیشتر آشنا شوند.
رویور افزود: همچنین در راستای برجسته سازی نقش سازمان کشورهای صادرکننده نفت “اوپک” به عنوان تنها سازمان متعلق به کشورهای در حال توسعه، غرفه ای به دبیرخانه این سازمان در نمایشگاه هفدهم اختصاص یافته است.
مدیر هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت با تشریح ویژگی های این دوره گفت: برای نخستین بار در کشور فیلم سه بعدی با عنوان “عسلویه، نگین درخشان بزرگ ترین حوزه گازی دنیا” در طول ایام برگزاری نمایشگاه به دو زبان فارسی و انگلیسی نمایش داده می شود که در این فیلم تلاش شده توانمندی های صنعت نفت ایران در بخش ساخت داخل، فناوری های بومی و کارهای بزرگی که در پارس جنوبی توسط پیمانکاران داخلی انجام می شود، به نمایش درآید.
رویور اظهار کرد: امیدوارم هفدهمین نمایشگاه که دارنده عنوان دومین نمایشگاه های نفت و گاز دنیاست، بستر مناسبی برای توسعه و بالندگی توان داخلی و پنجره ای به سوی اقتدار و اعتلای صنعت نفت کشور در عرصه های بین المللی باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۱:۴۴۴۰۳ بازدید