سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN
با حضور محمد رضا رحيمي معاون اول رئيس جمهور:

بزرگترین نمایشگاه صنعت نفت در خاورمیانه فردا به میزبانی تهران برگزار می شود.

 به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از ستاد برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آیین افتتاح این نمایشگاه فردا (سه شنبه ۲۹ فرودین ماه) از ساعت ۱۰ صبح و با حضور محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری، رستم قاسمی، وزیر نفت، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیسیون انرژی، سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی، مدیران ارشد وزارت نفت و نمایندگان شرکت های حاضر در این نمایشگاه آغاز می شود و پس از مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۱:۴۰ دربهای نمایشگاه بر روی عموم علاقه مندان و بازدید کنندگان گشوده خواهد شد.

به گفته اسحاق رویور؛مدیر هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ۱۲۵۵ شرکت از ۴۴ کشور جهان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت که از این میان۹۴۰ شرکت‌کننده داخلی و ۳۱۵ شرکت‌کننده خارجی می باشند.وی همچنین افزود: علی رغم فشار های ناشی از تحریم در ماه های اخیر حضور شرکت های خارجی در این نمایشگاه از رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده است.

 رویور همچنین از برپایی غرفه ای با نام ” غرفه جهاد خود کفایی” در نمایشگاه امسال خبر داد و اضافه کرد:  غرفه جهاد خودکفایی برای نمایش قطعات ساخت داخل و نیازمندی‌های صنعت نفت توسط چهار شرکت اصلی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و با مدیریت شرکت کالای نفت ایجاد خواهد شد. به این ترتیب شرکت‌های سازنده می‌توانند با نیازهای صنعت نفت در قالب بروشور، پوستر، کتاب، نمایش قطعه و نیز برگزاری پنل‌های تخصصی آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: برای آگاهی بیشتر سازندگان از نیازهای صنعت نفت، ۶ پانل تخصصی با گروه‌های کالایی مختلف در نظر گرفته شده است که شامل گروه‌های تخصصی: ابزار دقیق، مکانیک و تجهیزات سرچاهی و درون‌چاهی، مواد شیمیایی، ماشین‌آلات دوار، اقلام عمومی (ساختمانی، حمل و نقل، پزشکیه ایمنی و ..) و سرمایه‌گذاری و تکنولوژی نوین می‌شود.

از دیگر برنامه های هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت تهران می توان به برگزاری “اولین همایش تخصصی صنعت نفت، ارتقاء توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی” و نمایش فیلم سه بعدی “عسلویه، نگین درخشان بزرگ‌ترین حوزه گازی دنیا” اشاره کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۷:۳۲۶۸۱ بازدید