سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با ۳۴۵ قرارداد ؛پیشتاز توانمندسازی داخلی

رئیس امور حقوقی و قراردادهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: این شرکت در سال گذشته به منظور اجرای پروژه های خود، ۳۴۵ قرارداد با شرکت های داخلی به امضا رسانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حسن گلستان باغ، در تشریح عملکرد امور حقوقی و قراردادهای این شرکت در سال ۱۳۹۰، افزود: ارزش این قراردادها که مربوط به طرح ها و پروژه های حفظ و نگهداشت توان توان تولید نفت می باشد، ۷ هزار و ۷۴۷ میلیارد ریال و ۹۶ میلیون یورو بوده است که در مقایسه با سال قبل از آن، ۴۱ درصد رشد نشان می دهد.

 وی اظهار داشت: ارزش ریالی قراردادهای سال ۱۳۹۰ در مقایسه با سال ۸۹ در بخش ریالی ۵۴ درصد افزایش و در بخش ارزی ۴۴ درصد کاهش یافته است و این موضوع بیانگر افزایش توان فنی و مهندسی شرکت های پیمانکاری داخلی در زمینه اجرای پروژه های نفت و گاز و موفقیت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در خصوص تقویت و استفاده از توان سازندگان، صنعتگران و شرکت های داخلی است.

 گلستان باغ گفت: رویکرد امور حقوقی و قراردادهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در سال ۱۳۹۰، استفاده هرچه بیشتر از توان فنی و مهندسی شرکت های داخلی در ارتباط با اجرای طرح ها و پروژه ها بوده که در سال جاری نیز تقویت خواهد شد.

 رئیس امور حقوقی و قراردادهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ادامه داد: به این منظور روش های جدید قراردادی تدوین شده و در سال جاری نیز که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام گذاری شده است حمایت از تولید کنندگان، پیمانکاران و سازندگان داخلی در راس برنامه های این شرکت قرار دارد.

 وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته سیستم مکانیزه فرآیند و ثبت اطلاعات مناقصات و پیمان های شرکت ایجاد و حدود ۴ هزار و ۵۰۰ شرکت پیمانکاری داخلی برای استفاده از خدمات آنها در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت های تابع، ارزیابی کیفی شد که از دستاوردهای قابل توجه امور حقوقی و قراردادهای این شرکت محسوب می شود.

 گلستان باغ افزود: در سال ۹۰ همچنین مستندسازی در ۱۹۰ پلاک از اراضی شرکت صورت گرفته و ۹۰ مورد تحصیل اراضی برای احداث پروژه های توسعه ای به مساحت یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع و ارزش ۹۹ میلیارد ریال انجام شده است.

 رئیس امور حقوقی و قراردادهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب دفاع از مصالح شرکت در مراجع حقوقی را از دیگر فعالیت این امور در سال گذشته برشمرد و گفت: در این مدت ۲۶۰ فقره دعاوی صدور رای به نفع شرکت انجام شده است.

وی در پایان، مشاوره حقوقی و قراردادی برای حل مشکلات مجریان پروژه ها، مدیریت ها، واحدها و شرکت های زیر مجموعه، تبیین دستورالعمل ها و بخشنامه ها و پاسخگویی به سازمان های بازرسی و نظارتی در ارتباط با دعاوی و قراردادها را از دیگر اقدامات انجام شده توسط امور حقوقی و قراردادهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب عنوان کرد.

 شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بزرگ ترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران است و در گستره ای به وسعت حدود ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع در جنوب غرب کشور فعالیت می کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۴:۴۱۴۰۶ بازدید