سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

متن پیام وزیر نفت به مناسبت برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت

وزیر نفت در پیامی به ‌مناسبت برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به تشریح دستاوردهای این رخداد بین‌المللی در راستای تحقق هدف ارتقاء تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، شکست و ناکارآمدی پروژه تحریم استکبار جهانی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌سانی وزارت نفت(MOP)، متن پیام مهندس رستم قاسمی به شرح ذیل است:

“در نظام مقدس جمهوری اسلامی، همه حوزه‌های فرهنگ، سیاست و اقتصاد و امنیت دارای اهمیت و جایگاه کلیدی هستند و در حوزه اقتصاد کشور، صنعت عظیم نفت با انجام فعالیت‌های زیربنایی و افق‌های فنی و صنعتی گسترده، علاوه بر تأثیرگذاری در اقتصاد ملی با تأمین بخش اعظم درآمدها و نیازهای انرژی فسیلی کشور، موتور محرک و پیشرو اقتصاد و صنعت کشور است .

حضور رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه ای ولی امر مسلمین در مجموعه‌های مرتبط با صنعت نفت و گاز در پایان سال جهاد اقتصادی همانند آغاز آن، نشان‌دهنده تأثیر بسیار حساس و عمیق و نقش‌آفرینی ممتاز این صنعت  در حرکت و جهش اقتصادی کشور بود. با توجه به چشم‌انداز آینده اقتصاد جهانی که نشانگر افزایش فزاینده تقاضای انرژی با نقش مسلط نفت و گاز می‌باشد، جایگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رتبه اول جهانی از لحاظ مجموعه ذخایر نفت و گاز بیش از پیش تقویت خواهد شد.

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران با بررسی دقیق امکانات، منابع مالی و انسانی و توان اجرای موجود در عرصه صنعت نفت و با هدف ایجاد تحول اساسی در این صنعت،  مطالعات طرح تحول را به اتمام  رسانده که ملاک اصلی حرکت و تحول در برنامه پنجم توسعه خواهد بود. هدف گذاری ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در برنامه پنجم توسعه نشانگر عزم ملی و اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به رشد اقتصادی ۸ درصدی در برنامه و نیل به اهداف برنامه های کلان در صنعت نفت است.

این مجموعه عظیم در سال ۱۳۹۱ و سالهای آتی  با الهام از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تعیین سال جاری  به عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» و پیگیری سیاست‌های پیشرفت توأم با عدالت گستری دولت محترم،  با همت و تلاش همه کارکنان و با تکیه بر نوآوری و ابتکار متخصصان و یاری بازوی توانمند پیمانکاران، مشاوران و تولیدکنندگان صنایع داخلی، گام پنجساله دوم را جهت تحقق سند چشم انداز بیست ساله نظام  محکم تر بر  میدارد.

آینده روشن راهی که صنعت نفت در اتکاء به توانمندی‌های داخلی در پیش گرفته است از هم اکنون مشخص است؛  با همت جهادی، هیچ مشکلی در راه توسعه و تعالی وجود نداشته و صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران در افق چشم انداز علاوه بر حفظ جایگاه کنونی تولید، از لحاظ تولید ملی صادرات محور و سطح دانش و فناوری نیز  به رتبه اول منطقه ارتقاء خواهد یافت.

برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور صدها شرکت بین‌المللی و مشارکت فعال پیمانکاران، مشاوران، متخصصان و تولیدکنندگان توانمند داخلی به عنوان یک فرصت مطلوب می تواند با ترسیم تصویری روشن از ظرفیت های همکاری و تعالی در تحقق هدف ارتقاء تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، شکست و ناکارآمدی پروژه تحریم استکبار جهانی را بیش از پیش نمایان سازد.

استکبار جهانی ناخواسته با تحریم صنعت نفت، فرصتی بی نظیر و تاریخی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم نموده است  که با استعانت از خداوند متعال، برای تحقق کامل شعار «ما توانستیم»، با استفاده از  استعداد شکوفنده و فیاض جوانان ایرانی  و بکارگیری صحیح و برنامه ریزی شده از ظرفیت همه صنایع کشور، «به گونه‌ای عمل کند که هر آنچه صنعت نفت و گاز متکی به آن است در داخل تولید شود.

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران از تلاش مجدانه دست اندکاران و تشریک مساعی و مشارکت فعال تمامی  شرکت کنندگان داخلی و خارجی که برای برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی صورت گرفته است، صمیمانه قدردانی و تشکر می‌نماید.

از خداوند متعال، موفقیت روزافزون و پیشرفت و تعالی همه جانبه در تمامی عرصه های اقتصادی میهن اسلامی  را مسألت می نمایم.”

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۳:۱۱۵۷۷ بازدید