سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

قیمت جدید بنزین تعیین شد

معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور گفت: قیمت جدید بنزین برای فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در دولت تعیین شده و در زمان مناسب اعلام می شود.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی با اعلام این خبر گفت: دولت با توجه به نتایجی که از فاز اول اجرای قانون هدفمندی یارانه به دست آورده است، قیمت جدید بنزین برای فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را مشخص کرده است که این قیمت در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد: دولت سعی کرده است سناریوهای مختلف برای تغییر شرایط قیمت و سهمیه بنزین را با توجه به شرایط جامعه طوری طراحی کند که به نفع مردم باشد و در دهک پایین جامعه از بعد صرفه جویی و میزان یارانه ای که می گیرند، در برابر هزینه هایی که به این گروه تحمیل می شود، بالاتر باشد.

ربیعی با اشاره به آغاز سهمیه بندی از سال ۸۶ تاکنون اظهار کرد: در این مدت با توجه به شرایط حمل و نقل و ناوگان کشور، سهمیه مناسب به هر بخش داده شده است.

وی با بیان این که تاکنون مشکلی در تامین بنزین مردم وجود نداشته است، تصریح کرد: از سال قبل و با همکاری مردم و نهادها متناسب با تولید بنزین داخل کشور صرفه جویی داشته ایم که این دستاورد بسیار خوبی بوده است.

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به آمار مصرف بنزین در سال گذشته نسبت به سال قبل از سهمیه بندی بنزین گفت: قبل از اجرای طرح سهیمه بندی با وجود این که حدود ۷٫۵ میلیون خودرو در ناوگان حمل و نقل کشور وجود داشت، اما روزانه ۸۶ میلیون لیتر بنزین مصرف می شد که این رقم در سال ۹۰ با توجه به وجود ۱۴ میلیون خودرو به ۶۰ میلیون لیتر رسیده است.

علی ربیعی تاکید کرد: صرفه جویی ۱۵ میلیون لیتری حاصل از سهمیه بندی بنزین و اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، علاوه بر این که صرفه جویی اقتصادی در جامعه را به دنبال داشته، در کاهش روند آلاینده های شهری و سلامت جامعه نقش قابل ملاحظه ای داشته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۳:۱۸۴۳۹ بازدید