سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

تعیین تکلیف ۳۴۰۰ طرح در صنعت نفت

وزیر نفت با تاکید بر اجرای کیفی و بالاتر از استانداردهای جهانی طرح‌ها در صنعت نفت، از تعیین تکلیف ۳۴۰۰ طرح در این وزارت‌خانه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، مهندس رستم قاسمی، روز گذشته (دوشنبه ۲۱ – فروردین) در دیدار با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در این دوره با همفکری و همکاری متقابل، مصوبات خوبی بررسی و تصویب شد.

وی گفت: پروژه‌هایی که در صنعت نفت تعیین تکلیف شده‌اند، با تلاش مجموعه این صنعت، به نحوی کیفی و بالاتر از سطح جهانی اجرا خواهند شد.

 مهندس قاسمی با بیان این که سال گذشته مطالعات گسترده و دقیقی درباره طرح تحول در صنعت نفت صورت گرفته است، اظهار کرد: این طرح که هم‌اکنون نیز ملاک حرکت و تحول در صنعت نفت قرار گرفته،‌ آماده شده  و پس از تصویب مراجع ذی ربط، نقشه راه صنعت نفت برای سال های آینده خواهد بود.

 وزیر نفت همچنین با اشاره به بازدید اخیر مقام معظم رهبری از پژوهشگاه صنعت نفت که در آن اقدام‌ها و عملکرد وزارت نفت به محضر ایشان ارائه شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با درایت و آگاهی کامل از فعالیت‌های صنعت، رهنمودهایی پرارزشی ارائه فرمودند که این مهم، مسئولیت و رسالت وزارت نفت را سنگین‌تر کرده است.

 وی درباره تحریم‌های کشورهای غربی علیه نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد: هیچ مشکلی برای توسعه صنعت نفت وجود ندارد. صنعت داخلی، بازویی توانمند برای توسعه روزافزون صنعت و رشد و توسعه کشور است که با استفاده از توانمندی‌های داخلی، همه کارها را ادامه خواهیم داد و به هیچ یک از قدرت‌های خارجی وابستگی نداریم.

 وزیر نفت سال ۹۱ را سال تحرک، پویایی و تلاش در این صنعت خواند و گفت: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری، در این سال دستاوردهای صنعت نفت چند برابر خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۲:۲۹۳۷۲ بازدید