سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

جوانان ایرانی ۳ رتبه برتر مسابقات مهندسان نفت جهان را کسب کردند

سه جوان نخبه ایرانی، با وجود محدودیت های بسیاری که برای حضور در مسابقات بین المللی دانشجویی مهندسان نفت در سطح منطقه ای( خاورمیانه، شمال آفریقا و هند) داشتند،۳ رتبه نخست این مسابقات را در مقاطع مختلف از آن خود کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سه جوان نخبه ایرانی با شرکت در مسابقات بین المللی دانشجویی مهندسان نفت جهان (SPE) در سطح خاورمیانه، شمال آفریقا و هند توانستند گوی سبقت را از رقبای خود بربایند و بدین ترتیب، به عنوان نماینده منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا و هند برای شرکت در مسابقات جهانی درکشور آمریکا معرفی شوند.

بر اساس این گزارش، بهادر وکیلی نیا؛ کارشناس مهندسی نفت گرایش حفاری-استخراج، از دانشگاه آزاد اسلامی واحدعلوم تحقیقات توانست بر رقبای خود در این مسابقات غلبه و مقام نخست مسابقات منطقه ای ( خاورمیانه، شمال آفریقا و هند) مسابقات بین المللی دانشجویی مهندسان نفت (المپیاد) را در مقطع کارشناسی کسب کند.

همچنین، رضا کشاورزی؛ کارشناس ارشد مهندسی نفت گرایش حفاری- استخراج، توانست از دانشگاه آزاد اسلامی واحدعلوم تحقیقات مقام اول مسابقات منطقه ای ( خاورمیانه، شمال آفریقا و هند) دانشجویی مهندسان نفت (المپیاد) را در مقطع کارشناسی ارشد از آن خود کرد.

بر اساس این گزارش، ابوذر میرزایی پیامن؛ دکترای مهندسی نفت از دانشگاه شریف نیز دراین مسابقات مقام دوم را کسب کند.

گفتنی است مسابقات بین المللی منطقه ای ۱۴ فروردین ماه در کشور امارات و در شهر ابوظبی برگزارشد. مسابقات مرحله جهانی نیز اوایل پاییز امسال در کشور آمریکا برگزار می شود.

سه جوان نخبه ایرانی در حالی سه مقام برتر مسابقات بین المللی مهندسان نفت جهان را کسب کردند که شرکت های معروف نفتی اروپایی و آمریکایی و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس پیشنهاد های وسوسه انگیزی را برای جذب آنها ارائه داده بودند، با این وجود دانشجویان ایرانی ضمن رد پیشنهاد کشورهای غربی کسب افتخار برای کشورشان را بر پیشنهاد های اغواگرانه آنها ترجیح دادند.

گفت و گوی خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با این سه نخبه ایرانی متعاقبا منتشر خواهد شد.

انجمن SPE ایران (انجمن بین المللی مهندسان نفت)، یک دهه قبل در سال ۱۳۸۰ تاسیس و به ثبت رسید و هم اکنون دارای بیش از ۵۰۰ عضو اصلی از کارشناسان، محققان، متخصصان و اساتید صنعت نفت کشور و چهار هزار عضو دانشجویی از دانشگاه های کشور در بخش بالا دستی نفت است.

 انجمن SPE ایران، با ترغیب دانشجویان به علم، پژوهش و دستیابی به رخدادهای علمی با نگرش ارتقاء سطح دانش آنان در صنایع بالادستی، مسابقات بین المللی دانشجویی را درسطح کشور، منطقه و جهان هر ساله برگزار می کند و انجمن SPE به همین منظور از تجارب ارزشمند اساتید، متخصصان و صاحبنظران داخل و خارج در صنعت نفت برای هدفمند کردن دانشجویان علاقمند به شرکت در مسابقات بین المللی دانشجویی استفاده می کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۲:۲۳۵۸۹ بازدید