سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

افزایش مجدد تولید نفت از میدان دریایی رشادت

با تلاش شبانه‌روزی کارکنان و متخصصان سکوی رشادت، چاه شماره یک میدان رشادت در مدار تولید قرار گرفت و بیش از چهار هزار و ۲۰۰ بشکه به تولید روزانه نفت این میدان افزوده شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تولید میدان رشادت که از اوائل سال جاری به بیش از ۱۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته بود، با افزایشی مجدد، به مرز ۱۵ هزار بشکه در روز رسیده است.

عباس رجب خانی؛ رییس منطقه لاوان، این اقدام را طی ۳۰ سال گذشته بی سابقه خواند و به خبرنگار NIOC گفت:  تولید میدان رشادت در ابتدای سال جاری، از محل چاه شماره ۵ این میدان در سکوی w4 افزایش یافت و هم اکنون نیز با راه اندازی چاه شماره یک، تولید روزانه به مرز ۱۵ هزار بشکه نزدیک شده است.

وی افزود: هم اکنون کار آماده سازی و راه اندازی چاه های شماره ۳ و ۴ میدان رشادت نیز در دستور کار قرار دارد و تولید میدان رشادت طی روزهای آینده، به ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

همچنین مهندس قاضی زاهدی؛ معاون منطقه عملیاتی لاوان نیز در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: چاه شماره یک میدان رشادت در ۱۹ فروردین ماه امسال به تولید رسید و هم اکنون روزانه بیش از چهار هزار بشکه نفت از این چاه برداشت می شود.

وی خاطرنشان کرد: چاه شماره ۳ این میدان نیز در آستانه راه اندازی قرار گرفته است که در صورت به تولید رسیدن این چاه طی روزهای آینده، افزایش تولید مجددی را نیز در این میدان شاهد خواهیم بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۷:۴۲۴۸۴ بازدید