سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

افزایش ۱۳ هزار بشکه ای پایه تولید نفت در منطقه مارون

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از افزایش پایه تولید نفت این شرکت به میزان ۱۳ هزار بشکه در روز خبر داد.

حمید بورد؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، در تشریح عملکرد این شرکت در سال ۱۳۹۰ گفت: در این مدت پایه تولید نفت این شرکت از ۵۸۰ هزار بشکه در روز به ۵۹۳ هزار بشکه افزایش یافت که دستاورد مهمی محسوب می شود و در سطح شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب کم سابقه است.

وی توضیح داد: همچنین برآیند تولید نفت این شرکت در سال گذشته با احتساب کاهش های تکلیفی، با ۱۵ هزار بشکه در روز افزایش همراه بود که در بین ۵ شرکت بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بیشترین رقم است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون اظهار کرد: این شرکت در سال گذشته در مجموع ۹۹٫۶۱ درصد برنامه تولید نفت ابلاغ شده از سوی شرکت ملی نفت ایران را محقق کرده است.

وی درباره عوامل افزایش تولید نفت این شرکت توضیح داد: افزایش حفاری چاه های توسعه ای، تعمیری و ترمیمی علت اصلی افزایش تولید نفت بوده است.

بورد افزود: در سال گذشته در حوزه عملیاتی مارون ۱۶ حلقه چاه جدید با ظرفیت ۲۴ هزار بشکه در روز حفاری شد که ۱۰۹ درصد برنامه تعریف شده است.

وی ادامه داد: در بخش چاه های تعمیری نیز ۱۲ حلقه چاه با ظرفیت تولید ۲۱ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز تعمیر و تکمیل و ۱۴۸٫۳ درصد برنامه محقق شد و در بخش چاه های ترمیمی نیز به ۱۲۲٫۵ درصد برنامه دست یافتیم.

 بورد خاطر نشان کرد: افزایش تولید شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در سال ۹۰ در حالی رقم خورد که به علت مچالگی لوله جداری برخی چاه ها در اثر شرایط زمین شناسی، ۷ هزار و ۵۰۰ بشکه از تولید روزانه نفت این شرکت کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در ادامه به تولید مایعات گازی در این شرکت اشاره کرد و گفت: از فروردین تا پایان بهمن ماه سال ۱۳۹۰ به طور میانگین روزانه ۱۳ هزار و ۳۰۰ بشکه نفتا و۲۶هزارو۸۰۰ بشکه گاز مایع تولید شد.

وی در پایان با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به نام تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‏ ایرانى، گفت: مجموعه مسئولان و کارکنان این شرکت در سال جاری تمام سعی و تلاش خود را برای تحقق این امر به کار خواهند بست تا تولید این شرکت نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۷:۴۱۳۷۳ بازدید