- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

برگزاری اولین کنفرانس بین المللی نفت، گاز، پتروشیمی نیروگاهی

نخستین کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی نیروگاهی به همت انجمن مرکز تحقیقات ملی ۳۰ خرداد ماه امسال برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهندسی شیمی، مهندسی نفت و نانو تکنولوژی در صنایع نفت و گاز از جمله محورهای کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی پالایشگاهی است که در خردادماه امسال در مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک تهران برگزار می شود.

بررسی فرآیندهای جداسازی، مبدل های حرارتی، مدیریت پساب و پسماند، کوره های صنعتی، ایمنی و بازرسی، نیروگاه های حرارتی، مهندسی و صنایع پلیمر، خوردگی، مدیریت اقتصاد در صنایع نفت و گاز، کابردهای نانو تکنولوژی، مدل سازی و شبیه سازی و بیوتکنولوژی از محورهای مورد بحث در پنل مهندسی شیمی است.

در پنل مهندسی نفت نیز موضوعاتی نظیر مدلسازی مخازن، مدیریت و صیانت از مخازن، روش ازیاد برداشت، مدلسازی زمین شناسی مخزن غیرقابل برداشت، بهینه سازی و شناسایی مخازن، بررسی رفتار سیالات مخزن و مواردی از این قبیل بررسی می شود.

فناوری نانو در مته های حفاری، نانو سنسورها در حفاری و نمودارگیری، کاربرد نانو ذارت و نانو کامپوزیت ها در بره برداری، کاربرد نانوفناوری در افزایش ضریب برداشت از مخازن، کاربرد مواد نانوحفره ای در صنایع گاز و پتروشیمی، کاربرد نانوکاتالیست ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، نقش نانوفناوری در ذخیره سازی گاز و … هم از محورهای مربوط به پنل نانو تکنولوژی در صنایع نفت و گاز است.

[1] [2] [3] [4]