سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

بهره‌برداری از یک واحد جدید نمک‌زدایی در اهواز

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، از بهره‌برداری یک واحد جدید نمک‌زدایی در منطقه نفتی طی ماه های آتی خبر داد و گفت: ساخت این واحد مراحل پایانی خود را طی می‌کند و پس از بهره‌برداری آن ظرفیت فرآورش نفت نمکی در این واحد از ۱۱۰ هزار به ۱۶۵ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عبدالامیر حویزاوی با تاکید بر این که تولید صیانتی و ارایه نفت با کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی، از مهم ترین برنامه‌های مناطق نفت‌خیز جنوب است، گفت: پروژه‌های نمک‌زدایی این شرکت به منظور دستیابی به این مهم، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

وی همچنین از تحقق ۹۹٫۸ درصدی برنامه تولید این شرکت در سال گذشته خبر داد و گفت: این شرکت سال گذشته به لحاظ اجرای پروژه‌های متعدد و تحقق برنامه تولید، سال خوبی را پشت سر گذاشته است.

حویزاوی با بیان این که در سال ۹۰ تولید ۳ میلیون بشکه در روز برای مناطق نفت‌خیز جنوب برنامه ریزی شده بود، گفت: به طور متوسط ۹۹٫۸ درصد از این برنامه در کل سال تحقق پیدا کرده است.

وی همچنین به بهره‌برداری پروژه‌های نمک‌زدایی آب تیمور، بینک و کرنج و پارسی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: ظرفیت‌ این واحدها ۵۵ هزار تا ۱۱۰ هزار بشکه در روز است.

 حویزاوی درباره راه‌اندازی واحد نمک‌زدایی مارون ۳ در ماه‌های پایانی سال گذشته نیز اظهار کرد: هدف از اجرای این پروژه، افزایش ظرفیت عملیاتی کارخانه از ۵۵ هزار به ۱۱۰ هزار بشکه نفت در روز و فرآورش نفت نمکی تولیدی از مخزن آسماری مارون بوده است.

 ۷۵۰ پروژه در دست اجرا در مناطق نفت‌خیز جنوب

حویزاوی شمار پروژه‌های در دست اجرای شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب را ۷۵۰ پروژه اعلام و تاکید کرد: برخی از این پروژه‌ها از پیشرفت ۹۰ درصد برخوردار هستند و برخی دیگر در دست مطالعات اولیه قرار دارند.

 وی با یادآوری نامگذاری امسال به عنوان سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی گفت: فرمایشات رهبری به منظور تولید ملی به معنای خودکفایی از نظر تجهیزات و ماشین‌آلات، نگهداری و پشتیبانی از آنها و پایداری در تولید بوده است؛ از این‌رو در شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا اهداف ترسیم شده در سخنان ایشان را به بهترین نحو انجام دهیم.

� تع� D � ��� ��H ده است، شامل تدوین روش‌های مطلوب و تاثیرگذار آموزش و تبلیغات به منظور فرهنگ‌سازی مصرف صحیح، تدوین راهبرد صنعت نفت، تدوین رویکرد هوشمند و فعالانه صنعت نفت در اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، استقرار نظام ERP در صنعت، طراحی و پیاده سازی نظام مدیریت سبد (پورتفولیو) پژوهش و فناوری نفت، طراحی و استقرار نظام مدیریت دانش در سطح وزارت نفت و شرکت‌های تابعه، ترسیم نقشه راه فناوری‌های صنعت نفت، تکمیل و ارتقای نظام نوآوری بخشی، طراحی و راه‌اندازی پایگاه ملی نوآوری و حل مسئله، ارتقای توان رقابتی ساخت داخل کالاها و تجهیزات موردنیاز صنعت نفت و گاز و تبیین مدل و تدوین راهبردهای انتقال فناوری در صنعت نفت با تاکید بر همکاری‌های فناورانه است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۶:۴۱۴۵۴ بازدید