سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

توافقنامه همکاری دانشگاه صنعت نفت و پارک علم و فناوری خوزستان امضا شد

دانشگاه صنعت نفت و پارک علم و فناوری خوزستان در روزهای ابتدایی سال جدید به منظور تاسیس مرکز رشد نفت، گاز و پتروشیمی توافقنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این توافقنامه با هدف حمایت از صاحبان ایده و دانش، طرح‌ها و برنامه‌های تحقیقاتی فناور محور و به منظور کمک به شکل­‌گیری و رشد واحدهای فناور و همچنین افزایش قدرت رقابت آن‌ها در بازارهای فناوری ملی و بین­‌المللی منعقد شده است.

در حاشیه امضای این توافقنامه دکتر شریعتی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعت نفت ابراز امیدواری کرد با تاسیس این مرکز، زمینه‌سازی برای جذب متخصصان و دانش‌آموختگان بومی در منطقه و جلوگیری از مهاجرت نخبگان، همچنین سازماندهی توانایی‌ها و امکانات برای ایجاد پیوند میان دانشگاه­، مراکز علمی- فناوری و شرکت‌های فعال صنعتی منطقه فراهم شود.

این توافقنامه را دکتر بابک مختاری (رئیس پارک) به نمایندگی از پارک علم و فناوری خوزستان و دکتر غلامرضا راشد (رئیس دانشگاه) به نمایندگی از دانشگاه صنعت نفت به نمایندگی امضا کردند.

ث@”� ����� ��H اده‌های طرح جامع انرژی کشور را یکی از مهم ترین طرح‌های راهبری صنعت نفت اعلام کرد و گفت: در بخش‌های تقاضای انرژی و اقتصاد کشور، مدل‌سازی‌های مربوطه انجام و ارتباط‌های لازم میان این مدل با بخش اقتصادی کشور برقرار شده است.

ایرانمنش هدف از تدوین این طرح تعریف استراتژی درازمدت توسعه بخش انرژی و سیاست‌گذاری مناسب به منظور بیشینه سازی منافع اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی به کمک مدل‌های مختلف است، گفت: هم‌اکنون براساس اطلاعات به دست آمده از اجرای این مدل، کلیات سند جامع انرژی کشور به وزارت نفت پیشنهاد شده است.

به گفته او نقشه راه بخشی از زیرپروژه‌های این طرح مانند مباحث مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر نیز، انجام و پیشنهادهای لازم برای اجرای آن‌ به ارگان‌های ذیربط داده شده است.

طرح‌های راهبردی صنعت نفت یا طرح‌های بیست و یک گانه این صنعت که با هدف دستیابی به اهداف راهبردی وزارت نفت در مسیر رسیدن به فناوری‌‌های پیشرفته و جایگاه اول علمی منطقه تعریف شده شده است، شامل تدوین روش‌های مطلوب و تاثیرگذار آموزش و تبلیغات به منظور فرهنگ‌سازی مصرف صحیح، تدوین راهبرد صنعت نفت، تدوین رویکرد هوشمند و فعالانه صنعت نفت در اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، استقرار نظام ERP در صنعت، طراحی و پیاده سازی نظام مدیریت سبد (پورتفولیو) پژوهش و فناوری نفت، طراحی و استقرار نظام مدیریت دانش در سطح وزارت نفت و شرکت‌های تابعه، ترسیم نقشه راه فناوری‌های صنعت نفت، تکمیل و ارتقای نظام نوآوری بخشی، طراحی و راه‌اندازی پایگاه ملی نوآوری و حل مسئله، ارتقای توان رقابتی ساخت داخل کالاها و تجهیزات موردنیاز صنعت نفت و گاز و تبیین مدل و تدوین راهبردهای انتقال فناوری در صنعت نفت با تاکید بر همکاری‌های فناورانه است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۶:۳۹۳۴۹ بازدید