سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

حرکت اولین پایه سکوی فاز ۱۹ از خرمشهر به سوی آب های پارس جنوبی

بر اساس اطلاعات دریافتی nioc قرار است ,فردا شنبه ۱۹ فروردین۱۳۹۰ اولین پایه سکوی فاز ۱۹ پارس جنوبی پس از بارگیری به شناور حمل کننده، از یارد خرمشهر به سمت آب های سرزمینی ایران در میدان پارس جنوبی حرکت می کند.

فروردین حیدری، مجری فاز ۱۹ پارس جنوبی، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این خبر گفت: پس ازعملیات بارگیری اولین پایه سکوی فاز ۱۹ پارس جنوبی به شناور حمل کننده که هفته گذشته انجام شد، فردا این پایه سکو به سمت محل نصب خود حرکت می کند.

وی افزود: در طرح توسعه فاز ۱۹ پارس جنوبی نصب ۳ سکو با نام های A، B وC پیش بینی شده است که اولین پایه سکو در محل سکوی C نصب خواهد شد.

مجری فاز ۱۹ پارس جنوبی با بیان اینکه ساخت اولین پایه سکوی این فازحدود ۶ ماه به طول انجامیده است، گفت: وزن اولین پایه سکوی این فاز حدود هزارو ۴۰۰ تن با ارتفاع ۷۴ متر است.حیدری تصریح کرد: پیش بینی می شود نصب اولین پایه سکوی فاز ۱۹ پارس جنوبی تا پایان فروردین ماه سالجاری به اتمام برسد.

وی همچنین میزان پیشرفت عملیات ساخت دومین پایه سکو فاز ۱۹ پارس جنوبی را بیش از ۹۴درصد عنوان کرد و افزود: با توجه به میزان پیشرفت این پایه سکو، عملیات نصب دومین پایه سکوی فاز ۱۹ پارس جنوبی نیز به زودی محقق خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۰۷:۳۵۴۱۹ بازدید