سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

امضای قرارداد توسعه ۶ میدان نفتی با پیمانکاران داخلی در ماههای آینده

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از ادامه روند توسعه میدان های نفتی با پیمانکاران داخلی خبر داد و افزود: در ماههای آینده قرارداد توسعه تعدادی از میادین هیدروکربنی به امضا می رسد.

احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار NIOC، سال ۱۳۹۰ را نقطه عطفی از نظر میزان سرمایه گذاری و حجم قراردادهای منعقد شده دانست و گفت: در سال گذشته و به ویژه در ۶ ماه دوم، افزون بر ۱۶ قرارداد امضا و حدود ۲۱ میلیارد دلار سرمایه جذب صنعت نفت شد.

معاون وزیر نفت توضیح داد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده تا اردیبهشت ماه سال جاری حدود ۶ قرارداد نفت و گازی دیگر به امضا خواهد رسید.

وی به مقایسه حجم سرمایه گذاری انجام شده در صنعت نفت در سال ۱۳۹۰ با سال پیش از آن پرداخت و گفت: در سال ۹۰ با وجود محدودیت های بودجه ای نسبت به سال پیش از آن حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش جذب سرمایه داشتیم که ۵۰ درصد این سرمایه از منابع خارج از نفت و به سهم مساوی از منابع داخلی تامین شده است.

قلعه بانی با اشاره به برنامه جذب سالانه ۳۰ میلیارد دلار سرمایه  طی هر سال از برنامه پنجم توسعه گفت: در سال گذشته ۲۱ میلیارد دلار جذب سرمایه داشتیم که امید است در سال جاری این رقم به میزان پیش بینی شده نزدیک تر باشد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی تولید گاز در سال گذشته اظهار امیدواری کرد که بتوان تولید گاز را در سال جاری به ۲۰ درصد افزایش داد و برنامه تولید نفت را نیز مطابق با برنامه ابلاغی از سوی وزارت نفت پیش برد.

معاون وزیر نفت عزم مجموعه صنعت نفت به منظور تولید و توسعه این صنعت را بیش از گذشته ارزیابی کرد و گفت: با وجود محدودیت ها و تحریم های اعمالی، سازندگان داخلی موفق به تامین و ساخت برخی از تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و حتی قطعات با تکنولوژی بالا شدند که در سال جاری این روند نیز ادامه دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۶:۴۰۳۸۰ بازدید