سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

وزیر نفت بر رسیدگی به امور خانواده‌های کارکنان تاکید کرد

وزیر نفت از سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در صنعت نفت برای سال جاری خبرداد و با بیان اینکه مشکلات مالی در کشور و در صنعت نفت قابل حل است، تاکید کرد: باید توجه به منابع انسانی و رسیدگی به امور خانواده‌های آنان در برنامه مدیران قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی امروز(سه شنبه – ۱۵ فروردین)، در دیدار با مدیران ارشد صنعت نفت با بیان اینکه، در پایان سال ۹۰،  قانون نفت  اختیارات وسیعی را به مجمع نفت داد، افزود: هیچ مانعی برای شتاب بخشی به اجرای طرح های نفت وجود ندارد.

به گفته وی، امسال باید سال پرتحرک و پویا برای تولید نفت و گاز کشور باشد و همچنین برای داخلی‌سازی صنعت نفت کوشاتر از پیش باشیم.

مهندس قاسمی، مهمترین دستاورد سال ۱۳۹۰ را حضور مقام معظم رهبری در ابتدا و انتهای این سال در صنعت نفت کشور عنوان کرد و گفت:  این اتفاق بزرگ  تا کنون در هیچ وزارتخانه دیگری پیش نیامده است

و همین امر وظیفه ما را دو چندان می‌کند.

به گفته وی، مطالبات مقام معظم رهبری در مورد بحث داخلی‌سازی، افزایش تولید، ارتباط با دانشگاه‌ها، جوانگرایی ومدیریت جهادی و انقلابی، موضوعاتی است که باید امسال برای آن تلاش شود و انتظارات را برآورده کرد.

وزیر نفت با بیان اینکه، مقام معظم رهبری ایجاد پالایشگاه‌های ملی را یک ضرورت می داند، افزود: اما تاکید ایشان این است که ما باید به کارهای جدید و نویی که دیگران انجام نداده‌اند، بپردازیم که امیدواریم با نیروی انسانی با کفایت و دانشمند وزارت نفت بتوانیم این خواسته را با کمک همدیگر برآورده کنیم.

وی، سرمایه گذاری بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان در سال ۹۰ در صنعت نفت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این رقم نسبت به سال های پیش از آن بی‌سابقه بود.

وزیر نفت گفت: وزارت نفت امروزه در شرایط تحریم مسئولیت سنگینی در چرخه اقتصادی کشور به عهده دارد که صنعت نفت کشور اگر بخواهد این انتظارات را برآورده کند و پاسخ مناسب داشته باشد، مهم‌ترین موضوعی که باید توجه کند توجه به نیروی انسانی و کارآمد کردن منابع انسانی نفت است.

ضرورت رسیدگی به امور خانواده‌های کارکنان صنعت نفت

وزیر نفت از مدیران ارشد این وزارتخانه خواست تا به نیروی انسانی بخصوص در خط مقدم و نیروهای عملیاتی توجه ویژه داشته باشند.

مهندس قاسمی اظهار کرد: صرفا پرداختن به حقوق و مزایا مهم نیست اگرچه این امر نیز خیلی مهم است ولی ابعاد مختلفی مانند رسیدگی به خانواده‌ها، اردوی خانوادگی و توجه به فرزندان کارکنان موضوعاتی است که مدیران ارشد صنعت نفت باید به آن فکر کنند.

به گفته وی، توجه به نیروی انسانی، نتیجه بزرگتری را به دنبال خواهد داشت و آن کارآمدی صنعت نفت است. بنابراین به این موضوع باید توجه شود، باید اعتماد و انگیزه کارکنان در صنعت نفت احیاء شود زیرا اگر این موضوع  به خوبی مدیریت شود صنعت نفت مدیریت خواهد شد.

وزیر نفت گفت: بر این اعتقادم که صنعت نفت از توانمندی بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند به خوبی مطالبات مردم، مطالبات رهبری نظام و مطالبات دولت را برآورده کند.

مهندس قاسمی افزایش میزان برداشت از میدان‌های مشترک را از اولویت‌های سال جاری عنوان کرد و گفت: سال ۹۱ باید همه میدان‌های مشتر ک را تعیین تکلیف کرده و طرح‌های توسعه‌ای تبدیل به قرارداد و شروع  به کار شده باشد همه مسئولان کشور هم آماده هستند تا به ما در این زمینه کمک کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۲:۵۲۳۰۰ بازدید